Mercedes: Hamilton ve Španělsku závodil s mistrovským autem

Podle šéfa stříbrných šípů měl dnes Mercedes nejrychlejší auto na trati. Rakušan svou teorii opírá o skvělou stíhací jízdu Lewise Hamiltona, který se z incidentu v úvodu závodu dokázal probojovat zpět na páté místo v cíli.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Mercedes přivezl do Barcelony velký balík úprav, který funguje. Monopost W13 už nyní nemá tak velké problémy s poskakováním jako v předešlých závodech a ve Španělsku měla stáj z Brackley jednu z nejlepších závodních rychlostí.

George Russell se v jednu chvíli ocitl i ve vedení závodu a dlouho za sebou držel velmi silné Red Bully na čerstvějších pneumatikách. Do cíle dojel nováček u Mercedesu na skvělém třetím místě a prodloužil tak svou sérii v umístění v nejlepší pětce.

Byl to ale Lewis Hamilton, kdo nadchnul Tota Wolffa. Sedminásobný šampion v prvním kole kolidoval s Kevinem Magnussenem a utrpěl defekt na přední pneumatice. Hamilton pak měl na vůz před sebou ztrátu přes půl minuty.

Skvělou strategií a spanilou stíhací jízdou se Brit dokázal vrátit do hry a v závěru závodu se ocitl i na čtvrtém místě před Carlosem Sainzem. ‚Bramborové‘ pozice se ale následně kvůli šetření paliva musel vzdát, i tak Hamilton závod dokončil na páté příčce.

„Nadále se učíme a zlepšujeme naše tempo závod od závodu. O tomto víkendu jsme udělali další velký krok a určitě jsme snížili naši ztrátu na čelo. Pořád je před námi ale hodně práce, abychom mohli bojovat o nejlepší příčky,“ uvedl Wolff.

Šéf Mercedesu následně vychválil jízdu Lewise Hamiltona, která představuje velkou motivační injekci jak pro samotného Brita, tak pro celý tým. „S Lewisem jsme dnes měli asi nejrychlejší auto na trati a bylo příjemné to sledovat.

Dnešek nám ukázal potenciál našeho auta a je to pro nás obrovská vzpruha a pevně věřím, že i Lewise to dnes bavilo a motivuje ho to do dalších závodů. Troufám si říct, že Lewis měl dnes mistrovské auto,“ libuje si Wolff.

Šéfovi Mercedesu se dnes po dlouhé době vrátily vzpomínky z posledních let. „Nebudu lhát, první závody pro nás byly opravdu těžké, ale postupně se dostáváme tam, kde chceme být. Dnešek mi navíc oživil vzpomínky z minulosti.

Po dlouhé době jsme měli auto, které funguje a které se dobře řídí. Je to jako kdybychom se vrátili do loňské sezony nebo do let předtím. Pro nás v podstatě sezona začíná teď, ale musíme nadále tvrdě pracovat,“ povzbudil svůj tým Wolff.

Hamilton přitom v prvních kolech Velké ceny Španělska uvažoval o předčasném odstoupení ze závodu. Inženýři mu ale návrh rozmluvili, což se ukázalo jako rozumné řešení, neboť tým tak dnešním výsledkem snížil ztrátu na Ferrari v poháru konstruktérů.