Pérez osočil Red Bull: Porušili svůj slib

Mexický pilot není spokojen s rozhodnutím Red Bullu, na základě kterého měl kolegu Verstappena pustit v úvodu španělské Grand Prix před sebe – s příslibem toho, že v závěru si oba pozice opět prohodí. To se ale nestalo.

Štítky: GP Španělska Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 23. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Pérez se dostal před Verstappena v devátém kole, když Nizozemec vyjel do kačírku. Jelikož ale nezvládl předjet před sebou jedoucího George Russella, tým Péreze požádal o přepuštění pozice ve prospěch kolegy.

Když měl později na čerstvější sadě možnost Verstappena předjet, stáj mu oznámila, ať se drží za ním. A v závěru jej naopak nabádala, ať s loňským šampionem kvůli odlišné taktice o vítězství nebojuje a pustí jej, pokud bude Nizozemec rychlejší, k čemuž i došlo.

„Myslím, že taktika na tři zastávky byla lepší. Kdybych ji zvolil, byl bych asi vyhrál,“ začal pozávodní hodnocení opatrně Pérez. „Maxovi to vyšlo. Původně jsme to také zvažovali, když jsme nevěděli, jaká taktika bude nejlepší.

V prvním stintu jsem Maxe pustil, tým mi totiž řekl, že si pozice později prohodíme,“ dodal k inkriminovanému okamžiku. „Když jsem Maxe a George po zastávce dojel, měl jsem pocit, že jsem je mohl oba rychle předjet. Ale na výhru by to asi nestačilo,“ uvědomuje si Mexičan, přesto však vybízí k interní diskuzi.

„Je to skvělý výsledek a sezona je dlouhá, v týmu nám to šlape. Ale pár věcí musíme probrat. Není to ale nic, z čeho bych měl obavy, u Red Bull jsem spokojen,“ vysvětluje dvojnásobný vítěz Grand Prix.