Mercedes bude v závěru sezony maximálně agresivní

Maximální agresivita. Takovou taktika bude v boji o titul vyznávat Mercedes ve zbytku sezony. Prohlásil to jeho týmový šéf Toto Wolff.

Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 28. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Svým způsobem nedosahujeme maximálního bodového zisku, v Rusku to bylo stejně tak,“ naráží Wolff na celkově slabší výsledky druhého jezdce Bottase. I vlivem toho má Mercedes náskok na Red Bullu v Poháru konstruktérů „jen“ 33 bodů.

„Rozhodující byla kvalifikace,“ připouští Wolff. „Věděli jsme, že bude těžké, aby se Valtteri po penalizaci probojoval zpět. Nakonec jsme skončili první a pátí, to je velmi dobré, Lewis získal 100. výhru.

Ale Max zajel velkolepý výsledek, což pro šampionát není dobré. Stručně řečeno musíme ke zbytku sezony nadále přistupovat agresivně, nebýt v defenzivě, ale snažit se útočit a získávat velké body.

Ani my ani ostatní totiž nejsme v současnosti dobří v maximalizaci zisku bodů,“ připouští Wolff. A má pravdu; je to k nevíře, ale jediný tým, který letos získal dvojité vítězství, byl McLaren na Monze.

„Je to, jak to je. Pochybuji, že my nebo Red Bull budeme mít do konce roku větší výkyvy ve výkonnosti. Jde jen o to pokračovat v co nejlepší práci,“ dodává Rakušan.

Přezout na přechodné gumy nebyl Hamiltonův nápad