McLaren má dobré zprávy: čísla vývoje ukazují zrychlení

McLaren teprve chystá oficiální prezentaci svého vozu, ale už tento týden představil zabarvení. Šéf týmu Andrea Stella pak ujistil, že McLaren bude pokračovat na vlně dobrých výkonů z loňska.

Štítky: 2024 McLaren Zveřejněno 17. 01 2024 — GPF1.cz

Šéf týmu Andrea Stella naznačil, jakou má tým důvěru ve svůj vůz pro rok 2024, a prozradil, že se podařilo udržet dynamiku, kterou si McLaren vybudoval v minulé sezóně. Na dotaz, jak se McLarenu podařilo v zimě udělat nějaké kroky, Stella odpověděl:

“Zatím musím říct, že nevidíme klesající výkony [oproti loňsku]. To se samozřejmě bude muset prokázat, až auto postavíme na dráhu, ale pokud jde o vývoj v aerodynamickém tunelu nebo vývoj CFD, vidíme, že sklon, který jsme si stanovili v loňském roce a který vedl k vývoji v Rakousku a pak v Singapuru, se zdá, že můžeme udržet. Takže tam bych také očekával, že se počáteční vůz bude nacházet na začátku sezony.”

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Stellovy názory na vývoj vozu jsou na hony vzdálené situaci, v níž se McLaren ocitl loni, kdy otevřeně přiznal, že jeho vůz ve startovní specifikaci není dost dobrý.

“Pokud jde o [aerodynamickou] účinnost, přítlak, odpor vzduchu, jsou to nakonec čísla, takže je můžete docela dobře sledovat,” dodal. “Viděli jsme, že v loňském roce jsme měli období útlumu a potřebovali jsme z koncepčního hlediska změnit směr tak, abychom mohli obnovit dynamiku rozvoje. V letošním roce jsme taková negativa nespatřili a vidíme, že koncepce, které jsme zavedli v loňském voze, měly poměrně hodně co nabídnout, právě ve výkonnostních přírůstcích, které můžete získat. Takže úplně jiný scénář.”

Kromě úvodní specifikace Stella také naznačuje, že McLaren již nyní odemyká ještě další výkonnostní zisky, které se projeví v modernizacích, jež by měly být k dispozici na začátku sezony.

“V pozadí již začínáme pracovat na dalším vývoji, který, jak doufáme, přineseme relativně brzy v sezóně, a zdá se, že bude také docela zajímavý,” řekl Stella.