McLaren je o další krok blíže rozchodu s Hondou

Šéf McLarenu Zak Brown potvrdil, že tým ihned po nepovedeném závodě v Kanadě začal jednat o možnostech nápravy své situace. Podle zákulisních informací to definitivně znamená rozchod s Hondou. Ta si totiž připsala další selhání, když Fernando Alonso musel kvůli motoru odstavit vůz dvě kola před cílem z bodované příčky.

4 Štítky: Fernando Alonso GP Kanady Honda McLaren Zak Brown Zveřejněno 12. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Už tak napjatý vztah Hondy a McLarenu dostává další trhliny. První vážnější rána pro britský tým přišla už před začátkem závodního víkendu, když Honda prohlásila, že slibované vylepšení motoru nestihne nasadit.

Honda nestihne dodat vylepšený motor. A McLaren zuří

„Právě teď mluvíme o různých možnostech, jak vyřešit tuto obtížnou situaci,“ prohlásil hned po závodě výkonný šéf McLarenu Zak Brown. „To, co se stalo, nás jen posiluje v přesvědčení, že nemůžeme sedět a čekat, až se vše samo spraví. Musíme být aktivní.“

Experti za tímto prohlášením vidí definitivní konec spolupráce s Hondou. Lze vyjádření na toto téma očekávat už během dalšího závod v Baku? „Pravděpodobně ne. Musíme si počkat, jak se věci vyvinou během dalších pár závodů. Co říci k dnešnímu závodu? Někteří říkali, že jsme jeli na body. To je trochu přehnané, měl to být bod. Pak ale odešel motor – bez jakéhokoliv varování,“ postěžoval si Brown.

Jen pár hodin potom, co závodní ředitel McLarenu Eric Boullier prohlásil, že tým může mít přes všechny problémy s Hondou stále společnou budoucnost…

Ultimátum pro McLaren: Do září musí začít vyhrávat!

Frustrovaný nebyl po závodě jen Zak Brown, ale pochopitelně i Fernando Alonso. Ten se musel potýkat s podstatně rychlejšími soupeři (na zadní rovince ztrácel například na Ferrari 26 km/h). Španěl takový rozdíl označil dokonce jako ‚nebezpečný‘. „Závod byl kvůli nedostatku výkonu sám o sobě těžký. Soupeři nás předjížděli už vprostředku zadní rovinky. Někdy byl rozdíl rychlostí tak velký, že to bylo až nebezpečné,“ tvrdil pilot McLarenu.

Přesto byl dvě kola před cílem na desátém, tedy posledním bodovaném místě. Než selhal agregát Honda… „Nejde jen o to, že jsme dnes ztratili bod. Přišli jsme i o další závod. V Baku budeme startovat poslední, protože Jenson v Monaku měnil motor, o který jsme dnes přišli. Rozhodně to není příjemná situace,“ postěžoval si Alonso.

Ten se aspoň rozhodl potěšit fanoušky na okruhu, když vešel přímo na tribunu, kde divákům rozdal své rukavice. Co ho k tomu vedlo? „Chtěl jsem dát lidem aspoň rukavice, ale tribuny tu jsou daleko a myslel jsem si, že bych je tam nedohodil.

Tak mě napadlo, že bych mohl přímo na tribunu. Jenže jak jsem se tam dostal, už jsem nemohl zpátky! Pokaždé, když přijedeme do Kanady, máme tu velkou podporu. Cítil jsem, že bych to měl fanouškům nějak oplatit,“ dodal dvojnásobný mistr světa.

Příspěvek sdílel uživatel @gpnow,

Diskuse k článku

Napsat komentář