Jsem týmový hráč, brání se Pérez

Mexičan odmítl před sebe pustit kolegu Ocona, když se mu nedařilo předjet Ricciarda.

2 Štítky: Force India GP Kanady Zveřejněno 12. 06 2017 — Pavel Fabry

Sergio Pérez odmítá, že není týmovým hráčem a při jízdě hájí pouze své, nikoliv týmové zájmy. Mexičan při Velké ceně Kanady odmítl před sebe pustit kolegu Estebana Ocona, když se mu nedařilo předjet Daniela Ricciarda v souboji o třetí místo.

V závěrečné fázi závodu se duo Force Indie nacházelo na pozicích těsně pod stupni vítězů. Pérezovi se však nedařilo zdolat třetího Ricciarda. Tým ho proto opakovaně žádal, aby před sebe pustil Ocona a umožnil Francouzovi zkusit štěstí. Všechna nařízení však Pérez ignoroval, načež se jezdci Force Indie dostali pod tlak Sebastiana Vettela, který je odsoudil na páté a šesté místo.

Na otázku, zda “závodí pro Sergia Péreze, nebo Force Indii”, Mexičan odpověděl: “Samozřejmě závodím pro svůj tým. To nejlepší, co mohu udělat, je dovézt jim spoustu bodů, tak jako v minulosti. Myslím, že dnes jsme vybojovali maximum a Esteban měl dostatek kol na to, aby mě předjel, on se ale vůbec nedostal blízko.

Mně se nepodařilo předjet Ricciarda, takže si nemyslím, že on by ho dostal. Daniel měl velice silnou trakci.

Když mě tým požádal, abych před sebe Estebana pustil, čekalo nás zrovna předjíždění některých aut o kolo. A já si pomyslel, že by se Daniel mohl zaseknout v provozu a potřebuji jen dvě, tři desetinky, abych si vybudoval příležitost do předjet. Viděl jsem, že se trápí a že jezdci Ferrari se blíží.”

Pérez zároveň bránil svoji volbu stopy při přímém souboji s Oconem v závěrečné šikaně. Francouz si stěžoval: “Ve velice vysoké rychlosti udělal pozdní manévr, mohli jsme oba v tom závodě skončit.”

Mexičan odpověděl: “Myslím, že jsem pouze bránil svoji pozici, tak jako bych to dělal před všemi. Změnil jsem stopu jen jednou, protože Sebastian v tom předchozím kole prostě projel okolo mě po vnitřku. Já jsem změnil stopu, abych tomu zabránil. Kdyby byl dost rychlý, projel by to po vnějšku. Já jsem se zkrátka snažil bránit svoji pozici.”

Výkonný ředitel týmu Otmar Szafnauer se nechal slyšet, že Pérezův přístup chápe a hájí: “Mluvili jsme o tom, že je prohodíme, Sergio chtěl ale nějaký čas, protože Ricciardo se blížil k provozu,” řekl. “Souhlasili jsme s tím a zatímco jsme mu nechali jeho čas, dohnali nás jezdci Ferrari. Trvá to dvě, tři sekundy, prohodit se, pak už jsme na to čas neměli.”

Diskuse k článku

Napsat komentář