Vettel: Škoda, že jsme na poškozené křídlo nepřišli dříve

Ferrari se v Kanadě s ohledem na průběžné pořadí neprezentovalo kdovíjakým výsledkem. Hlavně čtvrté místo Vettela bylo ale hlavně minimalizací škody, kterou Němec utrpěl po startu.

1 Štítky: Ferrari GP Kanady Zveřejněno 12. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel do závodu startoval jako druhý, nicméně od zhasnutí červených světel se pro Němce Grand Prix Kanady vyvíjela obtížně. V úvodní šikaně se propadl na čtvrté místo a navíc mu Max Verstappen poškodil přední křídlo. Toho si Ferrari všimlo až po restartu závodu, když safety car, který na dráhu vyjel kvůli kolizi Sainze, Grosjeana a Massy, zajel zpět do boxů.

„Ještě jsem neviděl záznam z Maxova úhlu pohledu, ale očividně jsem to nečekal. Soustředil jsem se na Valtteriho. Neměl jsem moc co jiného na výběr, protože Lewis byl vpředu, a kdybych zabrzdil déle, narazil bych do něj. Max využil svoji šanci po vnějšku a přejel přes moje přední křídlo. Nemyslím, že to byl úmysl, protože tím riskujete defekt, takže měl vlastně štěstí,“ vykládá Vettel.

„První kolo je obyčejně velký nepořádek, protože gumy jsou studené. Včera do toho ještě hodně foukal vítr. Něco jsem cítil na výjezdu ze šesté a sedmé zatáčky, a pak přišel safety car. Požádal jsem tým o kontrolu vozu. Za safety carem nemáte šanci takové poškození skutečně cítit. Měli jsme poškození nahlásit dříve a získat zastávku v boxech zadarmo. Udělali jsme to až v momentě, kdy už se zase závodilo, a museli jsme tak dohnat celé startovní pole.“

Němec nakonec i tak skončil na solidním čtvrtém místě. Blýskl se hlavně v závěru, a to manévrem na Estebana Ocona. „Byl to úplný risk. Chtěl jsem prostě předjet. Vozy Force Indie na sebe zaútočily ve třinácté a čtrnácté zatáčce. Soustředil jsem se na výjezd, který byl dobrý – a jo, přiznávám, že v polovině startovní rovinky jsem si řekl, že stůj, co stůj zaútočím na vnitřek. Esteban se trochu zavlnil a já na to reagoval. Na vnitřku to klouzalo, bylo to hodně těžké, ale do první zatáčky jsem se poskládal, takže pohoda.

Na gumy se mi ale dostala nějaká špína, takže jsem za Sergiem málem ztratil kontrolu nad vozem, když jsem skoro trefil zeď na výjezdu ze čtvrté zatáčky. V osmé jsem byl zase moc široký na vjezdu. Myslím, že jsem měl na stupně vítězů, ale ztratil jsem moc času za Force Indií. Kdyby byl tak závod o kolo delší…“ postěžoval si Vettel, jenž závod dokončil sedm desetin za třetím Ricciardem.

Ještě větší smůla ale potkala kolegu Räikkönena. Ten měl podobně jako Vette v závěru atakovat vozy bojující o třetí místo, namísto toho ale musel kvůli technickým potížím nakonec bránit svoji sedmou příčku.

„Měli jsme docela dobrou rychlost po druhém pit stopu. Dostával jsem se k vozům bojujícím o stupně vítězů, když mi odešly brzdy. Nebyl to lehký den. Po prvních pár kolech a špatném startu bylo těžké předjíždět. Jakmile jsme změnili trochu taktiku, získali jsme rychlost, ale pak se objevily potíže s brzdami… tak to prostě chodí,“ říká Iceman.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel: Škoda, že jsme na poškozené křídlo nepřišli dříve”

  1. heava napsal:

    Souhlasím, že je to škoda. Hlavně je to chyba týmu na boxové zídce. Špatný stav křídla byl vidět na televizních záběrech v průběhu jízdy za SC i hned po nehodě.

Napsat komentář