Massa: F1 se nezhoršila, kritika je stejná jako v minulosti

Felipe Massa rozhodně nesdílí názor některých lidí, že se formule 1 v posledních letech stala horším sportem. Za 16 let od jeho debutu je prý stále stejně dobrá.

Štítky: Felipe Massa Zveřejněno 15. 08 2017 — Šimon Trantina

Šestatřicetiletý veterán, který debutoval v roce 2002 v týmu Sauber, nesouhlasí s kritickými ohlasy na adresu královny motorsportu a ujišťuje, že duch závodění se během celé jeho kariéry nezměnil.

„V době, kdy jsem začínal, jsme neměli žádné DRS a předjíždění bylo velice těžké, na to si stěžovala spousta lidí, stejně jako dnes. Všichni říkali, že se musí předjíždět, top týmy mají větší prostředky než ty slabší, vše je předražené… Vidíte nějaký rozdíl? Mně to přijde jako stále jedno a to samé.

Řekl bych, že tehdy byly výdaje týmů ještě větší než dnes a rozdíly mezi výkonem jednotlivých aut byly stejně velké. To je zkrátka formule 1, snad by se to mohlo změnit, ale nedokážu si to představit.

Vozy jsou sice jinak stavěné, ale mentální stránka věci, co do závodění dáváte a jak jezdíte, je stále stejná. Jsou jiná pravidla, jiná auta, jiné pneumatiky a jiné motory. Ale pro to, abyste byli pilotem F1, musíte být nejlepší a dostat z auta maximum, to stále platí. Vždycky tomu tak bylo. Za dobu, co tu závodím, se to nezměnilo. Způsob, jakým věci fungují, je stále stejný,“ říká Brazilec.

Podle Massy také stále hrají velkou roli pravidla z roku 2009, která razantně omezila možnost týmů testovat během sezony. Jezdci z doby před zavedením těchto regulí prý měli daleko větší možnost nabýt zkušeností.

„Myslím, že máme větší zkušenosti a respekt z auta. Sám občas vidím nějakou situaci předtím, než se stane. Mladí jezdci ale mají také své možnosti, učí se, jezdí hodně závodů a také odvádějí dobrou práci. Já například možná mám více zkušeností, ale ve výsledku to vlastně moc velký rozdíl nečiní. Dobrý jezdec je dobrý jezdec.“

Massa: Do důchodu se znovu nepohrnu

Diskuse k článku

Napsat komentář