Bottas je pomalý hlavně v hlavě, je přesvědčen Felipe Massa

Felipe Massa strávil po boku Valtteriho Bottase tři roky u týmu Williams. Moc dobře tedy ví, jakou má Fin ve skutečnosti rychlost. Jeho současné potíže, respektive výkonnostní výpadky jako na Imole, tak připisuje tlaku, kterému je Bottas v Mercedesu vystaven.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Ne snad, že by Bottas jezdil od svého přestupu ke Stříbrným šípům v roce 2017 vyloženě špatně, nicméně na boj o titul zatím jeho výkony ani zdaleka nestačily. „Myslím, že za Bottasovy výkony můžou psychické potíže. Není snadné se srovnávat s takovým šampionem, jakým je Lewis Hamilton,“ má jasno Massa.

Situace je pro Fina o to horší, že na jeho sedačku si dělá zálusk talentovaný George Russell – i když v Imole se v dobrém světle nepředvedl, když vyřadil po nešťastném incidentu sebe i Bottase. Massa by na něj ale tak přísný nebyl.

„George je opravdu skvělý jezdec, přestože v Imole udělal chybu. Zaslouží si šanci a snad mu ji Mercedes dříve nebo později nabídne. Oceňuji fakt, že se omluvil, jakmile se uklidnil. To je známka jeho vyspělosti, když řekl, že se mýlil.“

Podle Brazilce ale není Bottas jediným jezdcem, který se těžko vyrovnává s tlakem. „Podobné je to u Vettela. Oba čelí velmi choulostivé situaci,“ dodává Felipe Massa.

Massa jezdil s Bottasem u Williamsu v letech 2014 – 2016.