Mick Schumacher za volantem mistrovského vozu svého otce

Syn sedminásobného šampiona Mick Schumacher si vyzkoušel jeden z legendárních monopostů v historii F1. Důvodem byly přípravy na exhibiční jízdy ve Spa v rámci nadcházející Velké ceny.

Štítky: Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 14. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Osmnáctiletý závodník v současnosti jezdí v evropské formuli 3. Minulou středu ale usedl za volant vozu F1 z roku 1994, se kterým jeho otec získal svůj první titul mistra světa – Benetton-Ford B194. Mladý Schumacher se projel po legendárním belgickém okruhu Spa-Francorchamps.

Mick Schumacher se necítí být připraven na formuli 1

Stalo se tak v rámci přípravy na exhibiční jízdy, které by se na trati měly odehrát za dva týdny. Konkrétně hodinu před startem Grand Prix Belgie. Důvodem k této jízdě je pětadvacet let od prvního vítězství Michaela Schumachera na tamní trati, tedy v roce 1992.

Monopost B194 je normálně ‚uložen‘ v muzeu Michaela Schumachera. Jeho syn během testu nosil černou helmu, aby znemožnil odhalení identity médiím. To se ale nepodařilo, se zprávou o testu nakonec přišel o pár dní později belgický web DHnet.be.

VIDEO: Barrichellův syn svojí jízdou dojal otce k slzám

Michael Schumacher se během svojí kariéry zúčastnil celkem 306 závodů. Získal 68 pole position a 91 vítězství, které stačily na sedm titulů. Se závoděním v F1 skončil poprvé v roce 2006, aby se o čtyři roky později vrátil. Definitivní konec přišel po sezoně 2012. V současnosti se stále zotavuje z vážného poranění hlavy, které utrpěl po pádu na lyžích v prosinci 2013.

Mick Schumacher řídí mistrovský vůz svého otce

Mick Schumacher řídí mistrovský vůz svého otce

Foto: LPR Photography

Diskuse k článku

Napsat komentář