Lidi kolem Verstappena zaskočila Pérezova rychlost

Bývalý pilot a nynější expert na F1 Martin Brundle se ohlíží za závěrečnými koly v Džiddě. V nich Sergio Pérez udržel náskok před Maxem Verstappenem.

Štítky: Martin Brundle Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 22. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

„Nakonec to byla další ukázka naprosté dominance Red Bullu,“ komentoval Brundle ve svém sloupku pro Sky Sports. „Musím být upřímný a říct, že když měl Max Verstappen v kvalifikaci problém s hnací hřídelí, což znamenalo, že bude startovat z 15. místa na startovním roštu, tiše jsem se zaradoval, ulevilo se mi a dodalo mi to energii.

„Nic proti Maxovi a jeho neuvěřitelnému talentu, ale alespoň bychom se měli na co těšit v den závodu…“

Kamenný výraz Verstappenova otce po Pérezově vítězství obletěl svět

Nejen v padoku se však vzpomínalo na Nizozemcovo vítězství ze Spa 2022, kdy se ze 14. příčky probojoval až k vítězství. To ale v Saúdské Arábii nepřišlo. „Perez vpředu se vyrovnal všemu, co dokázal jeho týmový kolega Verstappen vyvinout z hlediska rychlosti, a náležitě vyhrál závod ve skvělém stylu,“ dodal Brundle.

„Verstappen ukradl v závěrečném okruhu mistrovský bod za nejrychlejší kolo, a to Pereze očividně rozčílilo a byl překvapen, že tým neodvolal souboj, když měl snadno v kapse dvě první příčky a Mexičan měl navíc problém s brzdovým pedálem a Verstappen zase s vibracemi v převodovce.

Verstappenův tým byl možná překvapen, že se Pérez dokázal vyrovnat jejich tempu. Nepochybně je mrzelo, že to byl nakonec problém v kvalifikaci, který Maxovi zabránil stanovit nový rekord – 16 výher z 21 závodů,“ napsal Brundle.