Liam Lawson přiznává zklamání

Liam Lawson přiznává, že pro něj bylo "zklamáním", když se dozvěděl, že příští rok nebude závodit za tým AlphaTauri, ale je odhodlán zajistit si stálé místo na startovním roštu Formule 1.

Štítky: Liam Lawson Zveřejněno 4. 10 2023 — GPF1.cz

Závodník seriálu Super Formule byl do týmu AlphaTauri povolán při Velké ceně Nizozemska poté, co se při tréninku zranil Daniel Ricciardo. Lawson bude za tým jezdit i tento víkend, protože Ricciardo není připraven na návrat v Kataru. Během posledního závodního víkendu v Suzuce však tým AlphaTauri oznámil, že Ricciardo zůstane po boku Yukiho Tsunody v jezdecké sestavě pro rok 2024.

“Mým cílem je samozřejmě být v F1 na plný úvazek, takže i když je to zklamání, stále je to můj cíl a teď jde o to, abych se snažil zajistit, že se mi to v budoucnu podaří,” řekl Lawson.

Svými výkony v dosavadních čtyřech závodech tým zaujal, přičemž devátým místem ve Velké ceně Singapuru dosáhl nejlepšího výsledku týmu AlphaTauri v dosavadní sezóně.

“Právě teď mám ještě příležitost se dál snažit něco ukázat a pokusím se toho co nejlépe využít,” řekl Lawson. “Prozatím, dokud to bude trvat, se na to budu soustředit.”

Lawson očekává, že se Ricciardo vrátí do vozu před posledním víkendem seriálu Super Formule, které koliduje se závodem F1.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Jakmile se vrátím z F1, budu se plně soustředit na přípravu na závěrečné kolo šampionátu Super Formule v Suzuce o víkendu, kdy se jede Velká cena Mexika,” pokračoval Lawson. “Bude to velmi odlišné, když si budu zvykat zpět na auto, ale určitě bylo užitečné, že jsem v Suzuce najel tolik kol během víkendu velkých cen.”

Tento víkend bude čelit obzvláště těžké výzvě, protože na okruhu Losail International Circuit ještě nikdy nezávodil a na přípravu bude mít pouze jednu hodinu tréninku, protože se jedná o sprintový víkend.

“Proto je to docela složité, zejména v mé situaci,” řekl Lawson. “Nikdy jsem tu nejel, takže jít do sprintového víkendu bude mimořádně těžké. Katarskou trať jsem si projel na simulátoru na konci minulého týdne. Je to velmi rychlý, velmi rychlý okruh a zcela unikátní, moc podobných tratí jsem neviděl, protože na celé trati je jen jedna nízkorychlostní zatáčka. Zbytek je jen čtvrtý, pátý, šestý a sedmý rychlostní stupeň, takže si myslím, že jízda na něm bude vzrušující.

Vzhledem k tomu, že máme jen jeden volný trénink, budeme my jezdci muset vědět, kde se zlepšit, protože v noci, kdy je mnohem chladněji, to bude rychlejší, a my musíme přesně vědět, jak z auta dostat všechno. Očekávám, že to bude těžší než závody, které jsme právě absolvovali.”