“Komplexní” dilema volby mezi Danielem Ricciardem a Liamem Lawsonem

Poradce Red Bullu Helmut Marko nevyloučil, že pokud se Danielovi Ricciardovi nepodaří zvrátit neúspěšný start do sezóny, nahradí jej záložní jezdec Liam Lawson.

Štítky: Daniel Ricciardo Helmut Marko Liam Lawson RB Yuki Tsunoda Zveřejněno 19. 04 2024 — GPF1.cz

Před sezónou 2024 Ricciardo nastínil svůj záměr dokončit návrat do předního týmu Red Bull po svém původním odchodu v roce 2018. Do dnešního dne však bývalý jezdec stáje Red Bull nedokázal pro RB nic předvést a zaostává  Yukim Tsunodou.

Není překvapením, že jeho pomalý start do sezony vedl k několika fámám ohledně jeho budoucnosti – 34letý jezdec však situaci před závodním víkendem v Číně korigoval.

Přesto Helmut Marko přilil olej do ohně, když připustil, že Ricciardo nepředvádí výkony, které se od něj očekávaly, a nedělá dost pro to, aby mohl usednout na místo Sergia Pereze v Red Bullu.

Navíc osmdesátiletý jezdec dokonce naznačil, že povýšení Lawsona před koncem současné sezony by bylo pro tým z Milton Keynes výhodné, protože Novozélanďan může odejít, pokud mu Red Bull nenabídne místo v týmu 2025.

“Nárokyna Daniela byl takové, že pokud chce mít naději na místo v Red Bullu, musí být jednoznačně rychlejší než Yuki,” řekl Marko deníku Kleine Zeitung. “To se zatím nestalo, i když někdy to bylo těsné. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. V Lawsonovi máme silného rezervního jezdce, který má podle smlouvy právo jezdit za jiný tým, pokud u nás v roce 2025 nezíská místo.

V tomto ohledu by pro nás samozřejmě bylo hezké, kdybychom ho ve Formuli 1 viděli ještě letos. Tak bychom si udělali ještě jasnější obrázek. Ale je to složité téma, takže musíme počkat, jak se věci vyvinou.”