Ricciardo ve své těžké situaci výrazně podporuje Liama Lawsona

Novozélanďan absolvoval na Zandvoortu svůj první závod ve Formuli 1, když nahradil zraněného Daniela Ricciarda. Nyní prozradil, že Australan se mu snažil maximálně pomoci.

Štítky: Daniel Ricciardo Liam Lawson Zveřejněno 2. 09 2023 — Petr Horák

Liam Lawson se v kokpitu AlphaTauri ukázal ve velmi dobrém světle. V závodě jel spolehlivě i v náročných podmínkách a dokonce porazil týmového kolegu Yukiho Tsunodu. Logicky tak následovalo potvrzení, že Lawson pojede za italský tým až do doby, než bude Ricciardo zcela v pořádku.

Daniel se snažil Liamovi s debutem v F1 co nejvíc pomoci. Lawson prozradil: “Po všech těch oznámeních jsme se spolu bavili, Daniel byl ještě na okruhu. A protože je Daniel úžasný člověk, ohromně mě podpořil a nabídl pomoc s čímkoliv, co bych potřeboval. Samozřejmě jsem do F1 nechtěl vstoupit kvůli takové události. To nechcete vidět, že se stane. Obzvlášť pak ne Danielovi.”

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

Letos Lawson závodí v Super Formuli a i díky skvělým výkonům v japonské sérii se o něm mluvilo jako o možném budoucím pilotovi AlphaTauri. Když ale místo de Vriese nastoupil Ricciardo, Liamovy šance se značně snížily. Uvědomuje si, že nyní dostal výjimečnou příležitost, ale nechce se ukvapovat co se budoucího angažmá týče.

“Myslím, že když dostanete v F1 šanci, dostanete jen jednu. Ta moje přišla právě teď. Samozřejmě si uvědomuji její důležitost, ale neberu to jako možnost připravit si pozici pro příští rok. Teď se soustředím jen na tento víkend. Vím, jak je důležitý, ale dál do budoucnosti se nedívám,” vysvětlil Liam Lawson.