Za to, že odmítl šanci startovat v F1, po něm McLaren chce 23 milionů dolarů

Britská média informují, že McLaren požaduje po šampionovi IndyCar Alexi Palouovi nejméně 23 milionů dolarů poté, co Španěl odstoupil od smlouvy na rok 2024.

Štítky: Alex Palou McLaren Zveřejněno 4. 10 2023 — GPF1.cz

Podle podání u britského soudu Palou souhlasil s tím, že nemá “žádné nevypořádané závazky vyplývající z jakékoli smlouvy nebo dohody”, které by mu bránily v nástupu do McLarenu po skončení sezony 2023 IndyCar. Téměř rok poté, co kontroverzně odmítl Chip Ganassi Racing kvůli McLarenu, však Španěl provedl úplný obrat a rozhodl se odmítnout tým z Wokingu kvůli Ganassimu.

Pokud by se původní dohoda uskutečnila, Palou by závodil za tým McLaren IndyCar souběžně s testovací a rezervní rolí v týmu F1 před budoucím přestupem do mistrovství světa. Za tímto účelem se Palou zúčastnil ročního programu s McLarenem, včetně soukromých testů a debutu v FP1 na Velké ceně USA v říjnu loňského roku.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Je to velké zklamání,” řekl Zak Brown v srpnu, krátce poté, co Palou oznámil své rozhodnutí zůstat u Ganassi, “měli jsme velmi dobrý vztah. “Osobně se mnou o tom nekomunikoval, což je vzhledem k tomu, co všechno jsme pro něj udělali a jaké příležitosti jsme mu poskytli, docela zklamání. Nemyslím si, že jeho rozhodnutí má cokoli společného s McLarenem jako takovým,” pokračoval, “náš vztah byl velmi silný. Je jen zklamáním, jak se s ním naložilo na osobní úrovni.

Všechny naše vztahy s jezdci bere McLaren velmi vážně, myslím, že děláme dobrou práci, abychom pro naše jezdce vytvořili rodinné prostředí. Takže být zklamán, obzvláště takovýmto způsobem, je docela zklamání. Alex nás informoval, že nemá v úmyslu dodržet smlouvu s námi v IndyCar ani ve Formuli 1,” řekl Brown. “Máme smlouvu, takže je to nyní v právním procesu, který jsme minulý týden podali u londýnského soudu proti němu jako osobě i jeho obchodnímu subjektu, a my jen necháme soudní řízení, aby situaci posunulo dál.”

Od chvíle, kdy Palou na začátku srpna informoval McLaren, nebyl s ním ani s Brownem v kontaktu a zároveň přerušil styky s manažerskou společností, která zprostředkovala původní dohodu.