Hamilton neuspěl ve snaze zrušit ochrannou známku hodinek Hamilton

Lewis Hamilton narozený v roce 1985 chtěl dosáhnout toho, aby švýcarský výrobce hodinek Hamilton nemohl využívat ochranné známky na své jméno. A to navzdory tomu, že společnost hodinky vyrábí a prodává již od roku 1892. Právníci Lewise Hamiltona neuspěli po tříleté snaze o zrušení ochranné známky firmy.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 19. 11 2020 — Tomáš Richtr

Společnost starající se o značky Lewise Hamiltona se jmenuje 44IP limited. Chrání například značku oblečení ‚Hammertime‘ nebo ‚Team LH‘. Firma 44IP se pokusila u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) vynutit zrušení ochranné známky Hamilton na produkty švýcarské firmy.

Původně americká firma vznikla slepencem různých akvizic a z bankrotů vykoupených firem. V košaté historii firmy přišlo odkoupení do skupiny Swatch. Nejnověji je firma Hamilton známá vydáním limitované edice 888 exemplářů hodinek Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO TENET v hodnotě necelých 60 tisíc korun u příležitosti nejnovějšího filmu Christophera Nolana Tenet. Hodinky Hamilton má na své ruce ve filmu Elvis Presley: Blue Hawaii také slavný americký zpěvák, jehož jméno film nese.

EUIPO shodila žádost 44IP hlavně z důvodu, že se ochranná známka švýcarské firmy vztahuje jen na jméno ‚Hamilton‘, nikoli ‚Lewis Hamilton‘. Na rozdíl od prodejce hodinek  jde u Lewise tedy pouze o v Británii běžné příjmení, na které nelze uplatnit ochrannou známku. Tím spíš, když hodinářské jméno Hamilton vzniklo o hodně dříve, než se Lewis Hamilton vůbec narodil. Tým Lewise Hamiltona se snaží o prosazení ochranné známky ‚Lewis Hamilton‘ na oblečení, hodinky (i ty takzvaně chytré) nebo šperky. Což se zase nelíbí hodinářské firmě Hamilton, která má podobné úmysly rozšířit značku na další produkty.

Lewis Hamilton musí uhradit náklady řízení ve výši 26 tisíc korun.

Renault ukázal odvážný koncept elektromobilu Mégane eVision