Rosberg: Čím víc Hamilton vyhrává, tím víc si uvědomuji, jak těžké bylo jej porazit

Šampion sezony 2016 zavzpomínal na souboje s Lewisem Hamiltonem, který po zisku sedmého titulu v Turecku prohlásil, že má pocit, jako by v 35 letech teprve začínal a fyzicky se cítí ve skvělé kondici. To je podle Nika Rosberga špatná zpráva pro konkurenci.

Štítky: Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 19. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že slyšet to je pro soupeře trochu děsivé! Pro jezdce jako Bottas, Verstappen nebo Vettel – pokud tvrdí, že je to teprve začátek, bože, tak kde asi skončí? Jsem zvědavý na jeho rozhodnutí, jelikož stále nemá smlouvu na příští rok,“ objasňuje Nico Rosberg.

Ten bok po boku s Hamiltonem v Mercedesu bojoval v letech 2013 až 2016, kdy jedinkrát narušil Britovu dominanci a získal mistrovský titul. Stálo ho to však tolik sil, že posléze raději skončil kariéru. „Porazit ho vyžaduje, abyste do toho dali sto procent, jinak nemáte žádnou šanci. Chce to totální odhodlání po celou sezonu. Já měl to štěstí, že se mi to povedlo v jedné sezoně, na což jsem velmi pyšný. Čím víc vyhrává, tím víc rozumím, proč bylo tak těžké ho porazit!

Jistým způsobem jeho úspěchy od té doby ještě trochu přidávají na faktu, že jsem byl úspěšný proti statisticky nejlepšímu jezdci ve stejném autě. Vzpomínky jsou pro mě o to výjimečnější,“ dodává Rosberg.

Na jeho působení u týmu ale naopak nerad vzpomíná šéf Stříbrných šípů Toto Wolff. „Bylo to velmi obtížné, v týmu byla spousta negativity, která všechny vtahovala. Došli jsme až do bodu, kdy jsme si řekli, že to není nadále možné.

Mluvili jsme o tom, ale ten pocit mezi jezdci přetrvával. A pak Nico skončil. Proto bylo tak osvěžující, že přišel Valtteri. Od té doby v týmu nic takového není,“ vysvětluje Wolff s tím, pokud v budoucnu jeden z jezdců Mercedesu skončí, je v plánu nahradit ho spíše juniory Estebanem Oconem nebo Georgem Russellem než někým jiným.

Hamilton jednal s Ferrari: Ale nenašli jsme shodu