Hamilton nastínil, jaká očekávání má od nové smlouvy

Přestože sezona 2020 je prakticky u konce, současný šampion Lewis Hamilton stále nemá platný kontrakt pro příští rok. Teď dost možná vyšly najevo důvody, proč tomu tak je. A roli v tom překvapivě nehrají peníze.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 20. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

V rozhovoru pro BBC Brit prozradil, že chce podstatně omezit létání a častěji pracovat, co se setkání se sponzory apod. týče, online a z domova. S rekordním kalendářem čítajícím prozatím 23 závodů se mu asi nelze moc divit.

„Letošek ukázal například to, že můžete pracovat z domova. Jsem si jistý, že ve smlouvě tak bude mnohem více účasti na jednáních přes Zoom (program na videokonferenci, pozn. red.) než osobních setkání, jako tomu bylo dřív. To znamená, že budu méně létat.“

Právě časté lety soukromým tryskáčem zejména do USA, oblíbené destinace, byly Britovi nedávno vyčítány v kontextu s tím, že je zarytým zastáncem ekologie. Možná i tohle pandemie změnila, jelikož pilot Mercedesu po vítězství v Instanbulu uvedl, že chce slavit pouze doma s rodinou.

„Čas s přáteli a rodinou je ten nejdůležitější,“ uvědomuje si Hamilton. „Pokud budeme zase moci víc cestovat, chci vzít rodinu někam, kde si to budou pamatovat, a užívat si společnou přítomnost. Tenhle rok jsem členy rodiny nemohl vidět, což bylo to nejtěžší,“ říká Brit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lewis Hamilton (@lewishamilton)