Leclercovi k mistrovské úrovni “něco chybí”

Bývalý šéf Ferrari a prezident FIA Jean Todt říká, že Charles Leclerc je velký šampion, ale trvá na tom, že stáji Scuderia stále něco chybí.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Jean Todt Zveřejněno 29. 09 2022 — Jiří Košta

Leclerc se dostal do vedení  na začátku sezony 2022, vyhrál dva z prvních tří závodů a vybudoval si pohodlný náskok v hodnocení jezdců před úhlavním rivalem Maxem Verstappenem.

Zdálo se, že Ferrari F1-75 bylo v první polovině roku měřítkem pro Red Bull, ale poté, co tým z Milton Keynes vyřešil své počáteční problémy se spolehlivostí, byly oba týmy na stejné úrovni, pokud jde o výkon.

Nicméně tým Ferrari náchylný k chybám a chybným strategickým krokům zastavil Leclerca, což Verstappenovi umožnilo přes léto přepracovat Monaku a odpoutat se v šampionátu.

Verstappen bude tento týden v Singapuru bojovat o své 12. vítězství v této sezoně a svůj šestý triumf v řadě.

V rozhovoru Todt nabídl svůj pohled na Leclercna, kterého shodou okolností také řídí syn bývalého prezidenta FIA, Nicolas Todt.

„Charles už je velký šampion. Pořád mu něco chybí, doufám, že to bude mít brzy,” řekl Todt.

Jako muž, který zná Maranello naruby a dovedl Ferrari k několika titulům mistra světa za vlády jednoho Michaela Schumachera, Todt stále velmi pozorně sleduje svůj bývalý outfit.

Francouz říká, že Scuderia, která získala svůj poslední titul mistra světa v roce 2008, stále potřebuje pracovat na své hře, poučit se ze svých chyb a nenechat nic náhodě.

„Ferrari mělo v jednu chvíli nejlepší auto v šampionátu. Pak propásli určité příležitosti – mám na mysli strategii, Safety Car, který přišel ve špatnou dobu, ale také problémy se spolehlivostí. Různé příběhy. Musíme na to myslet, aby se neopakovaly.

Nikdy nenechávejte nic náhodě. A pokud se vám podaří neponechat nic jako samozřejmost, všechny ingredience jsou k tomu, abyste byli šampióni.”

Tým Lewise Hamiltona letos poprvé vyhrál v Extreme E