Nezafunguje-li ve formuli 2, Bearmanův oslnivý debut v F1 bude rychle zapomenut

Bearman podpořil svou snahu o místo v F1 statečným výkonem při debutu v Saúdské Arábii, ale Hulkenberg varoval před zvýšeným tlakem při své sezoně v F2.

Štítky: Nico Hülkenberg Oliver Bearman Zveřejněno 21. 03 2024 — GPF1.cz

Nico Hulkenberg, pilot týmu Haas, varoval Olivera Bearmana, že výkony, kterými si při svém debutu v F1 zajistil body, znamenají, že Brit nyní čelí zvýšenému tlaku v boji o titul ve formuli 2.

Bearmana povolalo Ferrari krátce před závěrečným tréninkem na Velkou cenu Saúdské Arábie poté, co byl Carlosi Sainzovi diagnostikován zánět slepého střeva. Španěl se po operaci zotavil a tento víkend bude závodit v Austrálii, takže Bearman se může znovu soustředit na F2, protože na okruhu Jeddah Corniche Circuit dojel na působivém sedmém místě, čímž si oproti své startovní pozici polepšil o čtyři příčky.

Hulkenberg byl jedním z jezdců, které Bearman potřeboval předjet zastávkovou strategií, a poté, co jeho náporu podlehl, pilot Haasu v rozhovoru s médii žertoval o rezervě týmu:

“Nevím, co mu trvalo tak dlouho, než mě předjel, trvalo mu to pět kol.

Loni v Mexiku a Abú Zabí odváděl dobrou práci. Myslím, že i v Džiddě odvedl solidní práci, zajel dobrý závod bez chyb. Přece jenom sedí ve druhém nejlepším autě a vidíte, jak je to cenné a jaký to dělá rozdíl. Pro všechny v polovině pole i pro nás bylo trochu těžké to vidět, ale tak to prostě je.”


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Když mu Hulkenberg řekl, že Bearmanova jízda byla o to působivější, že byl povolán na poslední chvíli, odpověděl:

“Loni závodil v F2, jezdil kvalifikace v F2 a myslím, že má za sebou i spoustu simulací pro vůz F1. Vypadalo to, že se velmi rychle cítil jako doma a že byl dobře připraven.”

Bearmanův výkon byl takový, že se již ozývají hlasy, aby se pro něj našlo místo na startovním roštu F1 pro příští sezónu. Vzhledem k vazbám Haasu na Ferrari by pravděpodobné místo pro angažmá bylo u americké stáje místo Hulkenberga nebo týmového kolegy Kevina Magnussena. Na otázku, zda se vidí v rozstřelu o setrvání na startovním roštu, Němec trval na svém:

“Myslím, že je příliš brzy na to, abych to říkal. Především má před sebou velkou práci v F2, protože pokud se mu tam nebude dařit, závod v Džiddě bude za dva dny zapomenut. Takže si myslím, že je tam na něj docela velký tlak, aby teď v F2 skutečně podal výkon.”