Udělali jsme další krok vpřed, varuje Red Bull soupeře

Jezdci Red Bullu poslali zprávu svým soupeřům, že tým po druhém vítězství v řadě na začátku sezóny postoupil zase o krok dál.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 9. 03 2024 — GPF1.cz

Max Verstappen si na začátku sezony dojel pro druhé vítězství v řadě . Jen krátce vedl Lando Norris poté, co zajel do boxů během safety caru, zatímco jezdec McLarenu zůstal na trati, a snadno si od McLarenu vzal vedení zpět. Sergio Perez byl klasifikován 13 sekund za svým týmovým kolegou poté, co během závodu inkasoval pětisekundovou penalizaci po incidentu s Fernandem Alonsem v boxech. Navzdory zdržení Perez na cestě za druhým místem snadno předjel Norrise, Lewise Hamiltona a Charlese Leclerca.

“Rozhodně jsme udělali dobrý pokrok,” řekl Perez, který byl po startu závodu blízko k tomu, aby Leclerca připravil o druhé místo. “Myslím, že byla škoda, že jsem se kvalifikoval jen těsně za první řadou, protože jsme měli skvělý start a bohužel Charles to opravdu udržel a my jsme se nedokázali prosadit. Byl to pěkný souboj.”

Výjezd safety caru přiměl oba jezdce Red Bullu i většinu jejich soupeřů k brzké první zastávce v boxech, odkud závod dokončili na sadě tvrdých pneumatik.

“Byl to docela kompromisní závod, když safety car přišel tak brzy, byl to velmi dlouhý stint na tvrdých pneumatikách,” řekl Perez. “Občas to bylo zrádné, zejména na začátku, a neměli jsme vůbec žádný prostor pro zahřátí pneu. Hodně to klouzalo. Trvalo nám dlouho, než jsme se dostali přes Lewise a Landa.”

Perez řekl, že výsledek byl “skvělým dnem pro tým”.

“Je to úplně jiná trať než v Bahrajnu a my se držíme silní. Takže musíme jen pokračovat v tomto tempu. Myslím, že jsme oproti Bahrajnu udělali krok vpřed a oproti včerejšku jsme se dobře zlepšili. Musíme tedy ještě některé věci doladit a náš čas přijde.”

Verstappen uvedl, že byl s výkonem svého vozu během závodu naprosto spokojen.

“Celkově to byl fantastický víkend pro celý tým, ale i pro mě,” řekl. “S autem jsem se cítil opravdu dobře a v podstatě to tak bylo i v závodě.

Samozřejmě, že poslední stint byl trochu delší, než bychom si přáli, ale se safety carem jste museli jet na doraz. Takže poslední dvě kola s těmi zadními pneumatikami, se studenými pneumatikami, to trochu klouzalo. Ale jinak jsme měli dobré tempo. Zvládali jsme to docela dobře. Takže celkově jsem velmi spokojený.”