Bearman nemá místo v Haasu vůbec jisté

Oliver Bearman byl již dříve spojován s účastí v týmu Haas F1 v sezóně 2025, přičemž šest plánovaných volných tréninků amerického týmu se mělo uskutečnit ještě letos, ale šéf týmu Haas Ayao Komatsu tvrdí, že jeho účast není formalitou.

Štítky: Haas Oliver Bearman Zveřejněno 17. 03 2024 — GPF1.cz

Bearman, který v Saúdské Arábii zaskočil za Carlose Sainze, si za svůj výkon vysloužil velký respekt od širokého okolí. Řada lidí mu předpovídá rychlý vstup do F1, například s týmem Haas.

Haas má v současné době jako jezdce pro sezónu 2024 zkušené duo Nico Hülkenberg a Kevin Magnussen a vzhledem k tomu, že oba vykazují známky dobré formy, není nahrazení jednoho z nich Bearmanem jisté.

“Myslím, že si zaslouží šanci v příštím roce,” řekl Komatsu po Velké ceně Saúdské Arábie. “Když pomineme penalizaci, Kev si vedl fantasticky. Nico také předvedl svůj výkon. Takže jak tady můžu sedět a říct: Bearman je ‘náš jezdec pro příští rok’? Na základě výkonu je to Nico a Kevin.”

Komatsu říká, že Bearmanův působivý výkon v Saúdské Arábii nebyl až tak překvapivý, zejména po jeho jízdách s Haasem ve volných trénincích na Velkou cenu Mexika a Abú Zabí s Haasem v roce 2023, a věří, že nejmladšího z nich čeká ve Formuli 1 zářná budoucnost.

“Samozřejmě jsme ho nasadili v Mexiku a v Abú Dhabí do prvního tréninku a hned bylo mně i většině z nás naprosto jasné, že je něčím výjimečný,” dodal Komatsu. “Není to jen o rychlosti. Je tokomplexní celek a on chápe cíle, zvládl to velmi dobře. I během jízdy je schopen tak nějak vstřebat informace z předchozího kola a pak udělat drobné úpravy, aby byl další krok lepší.

Prostě hned ukázal vyspělost, jako by to dělal už několik let.”


Právě vyšlo nové číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.

  • Nejhorší týmový manažer F1 historie
  • Začátek konce McLarenu
  • Hodnotíme šance týmů na letošní titul
  • Jaký je prezident FIA ve skutečnosti petrolhead
  • Co nového v pravidlech přináší letošní sezona
  • O předchůdci dnešního DRS

Vychází jako čtrnáctideník. Lze číst interaktivně online nebo stáhnout jako PDF. Prohledni si magazín číslo 03/2024: