Leclerc chce pro Ferrari druhé místo. Kdo mu stojí v cestě?

Charles Leclerc stanovil pro Ferrari cíl pro druhou polovinu sezony, kdy se bude snažit zlepšit obtížný začátek sezony. Uznal ale, že to nebude snadné.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 12. 08 2023 — GPF1.cz

Tým je v současné době na čtvrtém místě v šampionátu konstruktérů se 191 body, 56 bodů za Mercedesem a jen pět bodů za Aston Martinem. Leclerc na začátku sezony dvakrát odstoupil: poprvé kvůli technické nespolehlivosti v Bahrajnu a podruhé, když v Austrálii havaroval ve třetí zatáčce při kolizi s Lancem Strollem. Leclerc k vyhlídkám na zbytek sezony řekl:

“Myslím, že realistickým cílem by mělo být především pokusit se o druhé místo v Poháru konstruktérů, což bude velká výzva. McLaren je nyní zpět v souboji, Mercedes je vždy silný. Aston Martin v poslední době trochu méně, ale nepochybuji o tom, že se vrátí. Takže ano, druhé místo je náš cíl.”

Ferrari přivezlo do Barcelony na začátku letošního roku svůj první velký balík technických aktualizací, v němž upustilo od vroubkovaných bočnic ve prospěch koncepce podobné Red Bullu. Ferrari nasadilo další aktualizace předního křídla také v Rakousku, ale zatím se mu nepodařilo snížit náskok Red Bullu, protože hlavními soupeři v boji o stupně vítězů se staly Mercedes a McLaren.

Leclerc ke klíči k úspěchu maranellské stáje dodal:

“V druhé části sezony nás čeká několik vylepšení, která snad budou mít význam a pomohou nám dosáhnout těchto cílů.”

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde