Je to běh na dlouhou trať, uznává Mercedes

Mercedes přiznává, že je to "na dlouhé lokte", tedy snaha dostihnout Red Bull v jeho rychlosti.

Štítky: Andrew Shovlin Mercedes Zveřejněno 13. 08 2023 — GPF1.cz

Závodní ředitel Mercedesu Andrew Shovlin přiznal, jak moc nereálné je dostihnout Red Bull v blízké budoucnosti. Navzdory zlepšení, kterého v průběhu letošní sezony dosáhl McLaren.

“Krok, který McLaren udělal, byl docela působivý a je vidět, že na svém voze udělali hodně změn,” řekl Shovlin. “Pro nás je důležité, abychom tuto ztrátu na Red Bull zmenšili, a proto vůz stále vyvíjíme. Jestli se nám podaří najít půl sekundy, kterou, jak se zdá, našli oni, nevím. To by bylo hodně přitažené za vlasy.”

Při monacké modernizaci byla opuštěna koncepce takzvaných nulových bočni. Nový vůz umožnil Lewisi Hamiltonovi získat pódiová umístění ve Španělsku, Kanadě a Británii, přičemž Shovlin podrobně popsal, jak byl vůz W14 vylepšen.

“Přední část vozu je trochu soudržnější, trochu silnější, takže musíme pracovat na tom, abychom to vyvážili, ale vypadá to, že se to posunulo správným směrem,” řekl. “Naše korelace v posledním roce byla silná v tom, že vyrábíme prvky a závodíme s nimi, nenasazujeme a nesundáváme kity a neřešíme, jestli jsme udělali správnou věc. Nicméně podívejte se, kde byl Aston Martin na začátku roku a kde pak byl v některých nedávných závodech. Je to jen proto, že ostatní se vyvíjejí velmi rychle.

Je těžké posoudit pokrok, když se podíváte jen na to, jak jsou na tom jednotlivé týmy. Ale faktem je, že můžete vidět ta zlepšení, když ostatní nasazují aktualizace. Musíme prostě pracovat na tom, abychom se pokusili zlepšit tempo vývoje, ale soustředíme se na to, abychom se ujistili, že příští rok můžeme vyzvat Red Bull nebo kohokoli jiného na čele.

Takže je to případ vyvážení tohoto většího cíle s tím, co můžeme udělat na současném autě, a také poznávání tohoto auta, protože pokud nezměníte auto, moc se toho nenaučíte.

Vývoj je hodně o učení se pro budoucnost.”

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde