Téměř půl miliardy dolarů. To je letošní ekonomický přínos lokalitě s Velkou cenou Miami

Pořadatelé Miami GP uvedli, kolik pořádání závodu přineslo lokální ekonomice. Jedná se o pokračující úspěch floridské velké ceny.

Štítky: Finance GP Miami Zveřejněno 12. 08 2023 — GPF1.cz

Ve zprávě, která informuje o zahájení prodeje vstupenek na Velkou cenu Miami v roce 2024, pořadatelé uvedli také ekonomický úspěch letošního druhého ročníku závodu F1.

Pořadatelé konkrétně prozradili:

“Nezávisle vypracovaná ekonomická zpráva také odhalila, že místní ekonomika získala ze závodu v roce 2023 449 milionů dolarů, což je o 29 % více než v roce 2022, a celkový dopad za první dva roky závodu tak činí 798 milionů dolarů. Výdaje návštěvníků v regionu Greater Miami během závodního týdne dosáhly více než 195 milionů dolarů a celková návštěvnost v roce 2023 vzrostla o téměř 15 %, což podtrhuje místo Miami v kalendáři jako významné pro konání závodu. Fanoušci, kteří letos navštívili Miami International Autodrome, si mohli vychutnat vylepšený divácký zážitek, přičemž jednou z nejoblíbenějších změn byl modernizovaný Campus Pass, který fanouškům umožnil vychutnat si podívanou na zcela nové týmové vesnici F1 (F1 Team Village) na domácím hřišti Miami Dolphins stadionu Hard Rock.

Loňská GP Miami přilákala stovky milionů dolarů, pořádají se luxusní večeře

Závod také poskytl pracovní příležitosti, přičemž platy a mzdy dosáhly 150 milionů dolarů – což je o 41 % více než v prvním ročníku závodu. Zpráva, kterou vypracovala společnost Applied Analysis, shromáždila ekonomické a fiskální údaje od Formule 1, Miami Dolphins, Greater Miami Convention & Visitors Bureau a státní a místní samosprávy, navíc s profily výdajů z průzkumů mezi účastníky. Výstavba nové stálé budovy Paddock Clubu také vedla k 60% nárůstu ekonomické aktivity související se stavbou, což mělo v měsících předcházejících květnovému závodu dopad na region Greater Miami ve výši 230 milionů dolarů.”