Komický start: Co by se stalo, kdyby na roštu nebyla vůbec žádná formule?

Co by se stalo s restartem GP Maďarska, kdyby na roštu nebyla vůbec žádná formule?

Štítky: FIA Michael Masi Pravidla Zveřejněno 2. 08 2021 — Jiří Košta

Závod začal na vlhkých podmínkách a všichni jeli na přechodných pneumatikách, ale v době, kdy se závod znovu rozjížděl, byla trať suchá. To vedlo k bezprecedentnímu pohledu pouze na Lewise Hamiltona, který se ocitl sám na startovním roštu, zatímco všichni ostatní zamířili pro gumy do sucha.

Když byl Hamilton na místě, lékařské auto se zařadilo v zadní části startovního roštu, byla zahájena normální startovní procedura a Brit se vydal na sólo jízdu, zatímco zbytek pole byl schopen opustit box, jakmile minul výjezd z Pit Lane.

Jednou ze zajímavostí po závodě bylo, jak by takový start probíhal, kdyby na startovním roštu nebyla žádná auta. Ve sportovním řádu pro tento scénář nejsou žádné konkrétní detaily, ale ředitel závodu FIA Michael Masi prozradil, že by byl dodržen úplně normální startovní proces.

Po nějakém čase by se rozsvítila i zelená barva na semaforu při výjezdu z boxů. Masi naznačil, že by se o tom dalo v budoucnu diskutovat.

„Je to něco, co nikdo nikdy nemohl opravdu předvídat, ale necháme věci uklidnit a popovídat si ve světle dne se všemi sportovními řediteli. Ale když už jsem s některými mluvil, tak opravdu řekli, že je to špatná věc!”.

Neobvyklá situace matně připomínala Velkou cenu USA F1 2005 s pouhým šesti vozy na startu, i když tato situace byla mnohem směšnější, protože se jednalo o pouhý jeden vůz na startu.

Viděl jsem, jak Lewis projížděl Safety Car čárou, a pak jsem viděl Estebana mířit pozdě do boxů. Ale nečekal jsem něco takového, v tu chvíli rozhodně ne.”

Volkswagen investuje dalších 500 milionů EUR do trvale udržitelných aktivit v oblasti akumulátorů