Alonso po velké bitvě Hamiltona nešetří: Ten si pořád jen stěžuje

Tvrdý, ale férový souboj Fernanda Alonsa s Lewisem Hamiltonem v závěru Velké ceny Maďarska lehce pokazil Brit, který si do vysílačky stěžoval na agresivní obranu svého rivala. Podle Španěla je ale něco takového normální, Hamilton je proslulý tím, že si věčně stěžuje.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 2. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Bitva o čtvrté místo, které trvala přes deset kol, byla jedním ze zlatých hřebů závodu na Hungaroringu. Hamilton se několikrát pokusil dostat před Alonsa, povedlo se mu to až po chybě pilota Alpinu v úvodní zatáčce.

Ještě před tím se ale jezdec Mercedesu rozčiloval nad tím, že Alonsovy obranné manévry jsou v tak vysoké rychlosti příliš nebezpečné. „Lewis si věčně stěžuje,“ krčí rameny Alonso, který vyhrál diváckou anketu Pilot dne.

„Od Mezinárodní automobilové federace jsem nedostal žádné varování, takže hádám, že to bylo v pořádku,“ dodává na adresu svojí jízdy a současně trochu rýpe do bývalého týmového kolegy. „Upřímně si myslím, že dělal drobné chyby v posledních dvou zatáčkách.

Rychlost měl skvělou, nakonec jsem na něj nestačil. Ale s takovým rozdílem v tempu vám nemůže předjetí trvat osm kol. Když pak trochu změnil svoji stopu, dokázal předjet Carlose Sainze prakticky ihned. Předjíždění nebylo tak těžké, ale čtyři nebo pět kol mu trvalo si uvědomit, co musí udělat,“ přemítá dvojnásobný šampion.

Ten je rád, že svým soubojem s Hamiltonem pomohl k vítězství týmovému kolegovi Oconovi. „Nevěděl jsem, jestli to bude dost na to, aby Esteban zůstal ve vedení, ale bylo to deset kol do cíle, snažili jsme to místo udržet, což nakonec nebylo možné.

Vítězství pro tým je samozřejmě úžasné. Při startu jsme sice měli štěstí, které nám ale chybělo při dřívějších závodech, takže se za to určitě omlouvat nebudeme,“ říká s úsměvem Fernando Alonso.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial)