Hamilton si pomyslel: Chci hulit to samé, co oni, když si myslí, že vyhrajeme

Lewis Hamilton žertoval, že chce to, co Toto Wolff „hulil“ poté, když obdržel zprávu vysílačkou, která naznačovala, že i přes špatné rozhodnutí na startu může stále vyhrát Velkou cenu Maďarska.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 2. 08 2021 — Jiří Košta

Pilot Mercedesu se dostal k nejlepší šanci na to, aby zvítězil v GP Maďarska. Ovšem po červené vlajce začala trať rychle osychat, výsledkem bylo, že všichni jezdci, kromě Hamiltona, zajeli do boxů pro pneumatiky do suchých podmínek.

Brit se tak ocitl na roštu sám, čímž nejen pobavil, ale zároveň okořenil závod v Budapešti. Závodník tak stavěl v boxech o okruh později, takže se propadl až na chvost pole. Šéf Mercedesu, Toto Wolff, povzbudil Hamiltona přímo do vysílačky tím, když mu řekl, že má stále možnost vyhrát.

Hamilton s úsměvem o zprávě Wolffa řekl s úsměvem: „Má skvělé srdce, ale se vší úctou, když jsem dostal tu zprávu (že chce vyhrát), pomyslel jsem si, že po skončení závodu chci hulit to samé, co oni, ať je to cokoli.”

Když se obrátil na vítěze závodu Estebana Ocona, který seděl po jeho boku na tiskové konferenci FIA po závodě, dodal: „Protože jste byli tak daleko vpředu a musel jsem současně udělat další zastávku v boxech, bylo nemožné vás dohnat.”

„Občas, když se dostanete do nějaké fáze závodu, tak vám přijde, že jste jak v tunelu, těch 10 kol vám připadá jako rok. Za tu dobu už uběhlo tolik času, je to, jako byste cestovali časem, je to velmi, velmi zvláštní zážitek a pak zapomenete, že jsou lidé na druhé linii (Ocon), takže je hezké si to připomínat že tam jsou,” říká průběžný lídr letošního pořadí formule 1.

Volkswagen investuje dalších 500 milionů EUR do trvale udržitelných aktivit v oblasti akumulátorů