Audi chce od Carlose Sainze rozhodnutí velmi brzy

Podle poradce Red Bullu Helmuta Marka bude muset Carlos Sainz dát Audi odpověď na otázku, zda se připojí k projektu Formule 1, a to spíš dříve než později.

Štítky: Audi Carlos Sainz Zveřejněno 11. 04 2024 — GPF1.cz

Španělský jezdec je s Audi spojován již delší dobu, ale předsezónní zpráva, že Lewis Hamilton v roce 2025 zaujme místo ve Ferrari, tyto zvěsti ještě posílila. Vzhledem k tomu, že startovní rošt zůstal od posledního závodu roku 2023 do prvního závodu letošní sezony nezměněn – poprvé v historii F1 -, zpráva o Hamiltonově odchodu z Mercedesu trh s jezdci rozpohybovala dříve než jindy. Vzhledem k tomu, že více než polovině jezdeckého pole skončí na konci roku smlouva, je otázka, “kdo kde skončí”, hlavním tématem rozhovorů již v tétočásti sezony, přestože zbývá odjet ještě 20 velkých cen.

“Podle mého názoru je skutečnost, že se přestupové fámy takto vaří už na začátku dubna, způsobena několika faktory,” řekl Helmut Marko pro Speedweek, než vyzdvihl Hamiltonův přestup jako první vliv na dřívější start spekulací o přestupech.


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Když se Marko zaměřil na nevyřešené přesuny jezdců, zaměřil se na Sainze, který je jedním z nejžádanějších jmen, jež jsou pro příští sezónu stále k dispozici. Devětadvacetiletý jezdec udělal na mnohé dojem poté, co bylo oznámeno, že u Ferrari skončí, ale Marko věří, že Audi nebude moci čekat věčně, zatímco Sainz zvažuje své možnosti.

“Pokud se dá věřit šeptandě v paddocku, Audi chce od Carlose Sainze rozhodnutí velmi brzy,” řekl Rakušan.

Přestože trojnásobný vítěz závodu vynechal Velkou cenu Saúdské Arábie kvůli zánětu slepého střeva, ztrácí na týmového kolegu Charlese Leclerca v pořadí jezdců pouhé čtyři body. Když ho Španěl porazil na trati ve třech závodech, které spolu absolvovali, získal jedno vítězství v závodě a další dvě umístění na stupních vítězů. Jedním z možných cílů pro Sainze je Hamiltonovo brzy uvolněné místo u Mercedesu, dalšími zvažovanými destinacemi jsou Aston Martin a Red Bull.

Marko věří, že tým ze Silverstonu má více možností, které analyzuje, ale chtěl se distancovat od probíhajících spekulací o jezdcích a dodal:

“Aston Martin také vyvíjí tlak několika směry. Těchto her se ale my neúčastníme. O tom, co se děje v personální oblasti, se od Red Bull Racing dozvíme až v polovině sezony.”