Kde bere Lewis Hamilton motivaci a inspiraci pro pokračování kariéry?

Lewis Hamilton podepsal nový dvouletý kontrakt s Mercedesem a bude závodit nejméně do svých 40 let. Co ho pohání, aby ve Formuli 1 nadále zůstal?

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 4. 09 2023 — Petr Horák

Fernando Alonso dokazuje, že i po čtyřicítce může pilot podávat skvělé výkony. Hamilton se ho bude snažit napodobit, protože alespoň do roku 2025 ještě ve Formuli 1 zůstane. Pořád chce získat osmý titul mistra světa, který mu jen těsně unikl před dvěma lety. Co o pokračování kariéry říká sám Lewis?

“Vzhlížím třeba k Tomu Bradymu [slavný hráč amerického fotbalu], on je neuvěřitelný sportovec a ukázal, co je dnes možné. V tomhle ohledu je to opravdový vzor, myslím, pro všechny sportovce. Já měl to štěstí s ním mluvit a pochopit, jak se neustále udržuje v kondici a proč je tak úspěšný.

“A samozřejmě je skvělé vidět Fernanda. Byl tady dřív než já, dal si pauzu, vrátil se, a pořád odvádí úžasnou práci. Je to důkaz, že talent v průběhu let neztratíte. Pokud máte pro věc zápal a nadšení, můžete pokračovat.

“Co se týče sezony 2021, já nejsem moc pomstychtivý člověk, tohle není o pomstě, není to o vykoupení. Už je to minulost. S tím se už nic dělat nedá, ale můžeme usilovně pracovat, abychom v budoucnu byli preciznější a lepší. A já opravdu věřím, že s tímhle týmem můžeme vyhrát více závodů a titulů. K tomu teď směřuje veškerá má energie,” vysvětlil svou situaci Lewis Hamilton.