Kamerám překážející Halo vzbuzuje negativní vášně

Konstrukce Halo před objektivy kamer umístěných na samotné formuli vyvolává vlnu negativních vášní. A to nejen mezi televizními diváky, ale mezi samotnými členy komunity F1 přímo v padoku GP Austrálie. První tréninky sezony to ukázaly v plné nahotě.

5 Štítky: Bezpečnost Halo Zveřejněno 23. 03 2018 — GPF1.cz

Zejména pohled z kamer, které se ‚dívají‘ jezdcům přes rameno, je skoro k ničemu. S kamerami u airboxu nad hlavou jezdce je to o hodně přijatelnější.

Náprava ovšem nebude snadná. Pozice pro kamery jsou totiž dány technickými pravidly. Změny jsou tak přípustné až pro další sezonu 2019, leda by se všechny týmy na nich dohodly jednomyslně.

„Skoro polovina obrazovky je černá,“ hořekuje například šéf Force Indie Otmar Szafnauer. „Ale je to teprve začátek. Myslím, že najdeme chytřejší způsoby.“

Zástupci vedení F1 uvádějí, že nabízet budou jen atraktivní on-board záběry, ale současně nechtějí podléhat nějaké hysterické reakci.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Kamerám překážející Halo vzbuzuje negativní vášně”

 1. novotny.vojtech napsal:

  Od příštího závodu RUŠÍM HALO ! Toto rozhodnutí nelze bohužel odvolat. Žádný konstrukční prvek, který byl nařízen a schválen od roku 1975, kdy jsem začal F1 sledovat nehyzdil design formule víc. Mám ale navíc takový lehký vtíravý pocit vzadu, že HALO je právě ten typ nařízení, které má „zvýšit“ atraktivitu F1. Možná to tak skutečně je…., ale to se dle mého názoru týká pouze povrchních obdivovatelů. Nikdo kdo prožil víc než půl života s „klasickou“ formulí nemůže tento blázinec, který brání absolutně veškerému očnímu kontaktu s jezdcem, nehledě na záběry kamer ignorovat. Dost na tom, že slyšíme tiše uječené motory, které nemají pranic společného s blahem když před vámi řve Cosworth V8. Dobře, hybridní technologie ? O.K. Ale ta šílená konstrukce nad kokpitem? Šajze. Ale stejně jsem dnešní GP sledoval……. ach jo.

 2. trencherman napsal:

  Mizerný výhled kamery vyřeší její jiné umístnění, nicméně to nevyřeší absolutně nejodpornější prvek v historii F1. S tou bezpečností už to fakt přehánějí. Ať rovnou zruší otevřené monoposty a postaví závodníkům tanky s několika sty airbagy. Přitom vozy pro letošní sezonu jsou nádherné, absence žraločích ploutví jedinečná, ale tohle… pokud chtějí přitáhnout více fanoušků k F1, tak tohle je ta nejhorší možná cesta…

 3. Louis65 napsal:

  A na to prisli az ted!!! Vzdyt to zkouseli cely lonsky rok!!! Vubec se divim ze jeste nedali otocnou kameru na horni ochranny oblouk stejne jako to maji americke formule.

 4. Kuba44 napsal:

  Mě se halo nelíbí. Ale formuli 1 sleduju už od svých tří a nepřestanu na ni koukat jen kvůli halo

 5. huhukoktejl napsal:

  Proboha zruste to halo! Prinos teto veci je uplne minimalni, nici to DNA Formule 1 a v dobe, kdy zavody nejsou uplne extra dramaticke to muze prinest znacny odliv fanousku. Jsem skalni fanda, jezdim minimalne na dva zavody na zivo, prezil jsem ztratu zvuzu, zavedeni asfaltovych unikovych zon, pindiky i ploutve … ale tohleto je uz na mne moc, kdyz pripoctu ty predchozi ztraty, nevim jestli brzo neprejdu k necemu jinemu, treba k motogp

Napsat komentář