Šéfové Red Bullu a Ferrari se pohádali

Šéfové Ferrari a Red Bullu si vyměnili ostřejší názory. Druhý obvinil prvního z nedodržování dohod. A to dokonce v době, kdy probíhala jednání o těchto dohodách. Jde o pořád ještě emotivní kauzu odchodu klíčových lidí z FIA ke konkrétním týmům. Šéf technického oddělení FIA Marcin Budkowski nastoupí k Renaultu, zástupce ředitele závodů Laurent Mekies nastoupí k Ferrari. Bylo to oznámeno jen pár dní poté, kdy bylo dosaženo dohody, podle které budou mít tito klíčoví lidé před nástupem k týmu povinnou roční přestávku.

1 Štítky: Ferrari FIA Red Bull Zveřejněno 23. 03 2018 — GPF1.cz

Jakkoli jsou to experti na slovo vzatí, mají u FIA klasické pracovní smlouvy s běžnou výpovědní lhůtou. Z pohledu práva a zákonů tak o žádné porušení nejde. Renault dokonce po kritice na dvojnásobek natáhl dobu, po které Marcin Budkowski k týmu nastoupí.

“Absolvovali jsme zasedání Strategické skupiny, kde všechny týmy souhlasily s tím, že je neakceptovatelné, aby po tak krátké době přecházeli klíčoví lidé FIA k některému z týmů,” řekl šéf Red Bullu Christian Horner. “A jednoznačně jsme se dohodli na tom, že povinná dovolená bude trvat nejméně 12 měsíců pro každého, kdo bude chtít přejít od FIA nebo FOM k některému z týmů nebo obráceně. Některé týmy lobovaly dokonce za období tří let, ale nakonec jsme se dohodli na dvanácti měsících. A tohle jednání proběhlo ani ne před šesti týdny! Není sporu o tom, že jednání (mezi Ferrari a Laurentem Mekiesem) v té době už probíhala. Na co pak taková jednání vůbec jsou, když nedokážeme držet uzavřené dohody?”

Pro FIA vymyslel systém Halo, teď míří do Ferrari

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene ale vehementně nesouhlasí. Tvrdí totiž, že ačkoli bylo dané téma diskutováno, ve skutečnosti došlo k jiné dohodě.

“My jsme ve skutečnosti dali mandát FIA, a to je hlavní, dali jsme mandát FIA, právníkům FIA, aby ověřili místní legislativu a přišli s nějakým návrhem na dalším zasedání Strategické skupiny. A FIA na tom dělá a další zasedání Strategické skupiny je 14. dubna,” řekl Arrivabene, ale Horner okamžitě kontroval.

“Největším zklamáním na tom celém je, že to bylo Ferrari nebo Sergio (Marchionne – prezident), který ve skutečnosti loboval za tříletou povinnou dovolenou. Takže na straně jedné máte tým, který lobuje za tříletou konkurenční doložku a jen o pár dní jsme v naprosto stejné situaci. Pak jsou jakékoli debaty jen ztrátou času,” řekl Horner a Arrivabene reagoval.

“Debatovali jsme o tom, ale závěrem bylo dát mandát FIA, aby přišla s návrhem,” řekl Arrivabene.

“Už jsem k tomu řekl své,” uzavřel Horner.

Šéf Mercedesu Toto Wolff byl diskuzi šéfů Red Bullu a Ferrari přítomen.  A zatímco situaci s technickým šéfem FIA Budkowskim označil za vážnou, Laurent Mekies podle něj nepracuje s tak citlivými informacemi, takže to pro něj nepředstavuje velký problém.

Má ty nejtajnější informace všech týmů, nyní asi míří do Renaultu

Diskuse k článku

Komentáře nejsou povoleny.