Haas je kopií loňského Ferrari

Fernanda Alonsa nepřekvapuje, jakým tempem vletěly do prvních dvou tréninků na Velkou cenu Austrálie vozy Haasu. Zastává totiž názor, že jde o kopii loňského Ferrari SF70H, které dokázalo před rokem v Melbourne zvítězit.

Štítky: Fernando Alonso Haas Zveřejněno 23. 03 2018 — Šimon Trantina

Španělský pilot McLarenu a sám bývalý jezdec Ferrari reagoval na dosavadní výsledky amerického týmu, které potvrdily velmi optimistické prognózy o jeho výkonu. O nich po testech v Barceloně mluvil například i Lewis Hamilton. Pravidelně rychlejší jezdec Haasu Romain Grosjean dokázal v druhém tréninku navázat na sedmé místo z FP1, a dokonce povyskočit ještě o jedno místo výš, přičemž byl svým časem blíže vozům Ferrari před ním než ostatním jezdcům níže, včetně Daniela Ricciarda z Red Bullu.

Haas od začátku svého působení ve formuli 1 v roce 2016 využívá technického partnerství Ferrari, které mu umožňuje využívat velkého množství osvědčených komponent vozu z Maranella. Týmový šéf Haasu Guenther Steiner dokonce nazývá Ferrari „výrobcem dílů“ Haasu a přiznává, že pomoc od italské stáje je veliká.

„Ne, nejsem překvapen. Je jasné, že mají repliku loňského ferrari, které tady vyhrálo. Haas vypadá velmi rychle, možná je výkonnostně hned za třemi nejlepšími týmy a bude těžké ho porazit, hlavně v prvním závodě a úvodní části sezony. Budeme se ale snažit být blízko a využít všech šancí, které dostaneme,“ říká Alonso.

Haas svými výkony „šokoval“

Rychlost Haasu nepřekvapila ani dalšího uchazeče o nejvyšší příčku v boji týmů ze středu pole, Carlose Sainze z Renaultu.

„Byli rychlí během předsezónního testování, pozorovali jsme je, neboť jejich rychlost byla hodně, hodně velká. Bohužel to vypadá, že jsou o půl kroku napřed před zbytkem středu pole, ale snad se na ně dokážeme brzy dotáhnout,“ prohlásil mladší ze španělských závodníků ve startovním poli.

Výkon prvního amerického týmu v F1 ocenil také Daniel Ricciardo, který nepatrně zaostal za Grosjeanem ve druhém tréninku. Nutno však podotknout, že jeho rychlé kolo bylo přerušeno červenými vlajkami, nemohl ho tak dokončit.

„Během testování upoutali pozornost. Všichni ví, že Mercedes, Ferrari a Red Bull jsou rychlí, jde o to, kdo bude za nimi. V Barceloně to vypadalo na Haas, Grosjean byl dnes velmi rychlý, takže to vypadá, že jejich rychlost odpovídá tomu, co zajížděli před měsícem.“

Sebastiana Vettela z Ferrari nechala rychlost Haasu poněkud chladnějším. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že je příliš brzy na to, aby soudil, zda je překvapen, či nikoliv. Uznal, že tempo Grosjeana s Magnussenem v testech bylo pozoruhodné. V pátek v Melbourne byli rychlí na jedno kolo, ale to je podle čtyřnásobného mistra světa zatím všechno, co víme.

Diskuse k článku

Napsat komentář