Ještě jednou a budou problémy, řekl Hamilton Vettelovi po Baku

Britský pilot ve službách Mercedesu se závěrem sezony přiznal, co všechno se odehrálo po incidentu se Sebastianem Vettelem během letošní Grand Prix Evropy. Došlo i na ostřejší debatu, avšak skrytou před zraky veřejnosti a médií.

Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Závod v Baku byl díky (nebo kvůli; záleží na úhlu pohledu) hned dvojnásobné „srážce“ Vettela s Hamiltonem pod safety carem jedním z nejkontroverznějších letošní sezony. Současně se také jednalo o letos spíše vzácnější okamžik, kdy došlo na přímou konfrontaci mezi dvěma největšími aspiranty na titul.

Přestože tehdy se jak Vettel, tak ani Hamilton k celé situaci moc vyjadřovat nechtěli, teď pilot Mercedesu prozradil něco více z dění v Ázerbajdžánu. „Když jsem s Vettelem později mluvil, řekl jsem mu, že ta kolize byla známkou nerespektování mojí osoby z jeho strany a že pokud to udělá znova, budeme mít problémy,“ přiznal Hamilton.

„Nikdy jsem nic podobného neudělal nikomu dalšímu. Ani nevím, co si myslel on, že vlastně provedl…,“ naráží nyní již čtyřnásobný šampion na fakt, že se Vettel po závodě snažil kolizi, za kterou si nakonec vysloužil napomenutí od Mezinárodní automobilové federace, bagatelizovat. „Nikdy jsem nebyl v takové situaci. Hádám, že lidé asi pod určitým tlakem reagují rozdílně,“ zamyslel se dále současný šampion.

Ten také odhalil, proč se neodhodlal k silnější reakci skrze média, jak mají někteří jiní piloti ve zvyku. „Myslím, že existují různé způsoby, jak se můžete vypořádat s událostmi. Věděl jsem, na co se mám soustředit. Nechtěl jsem se nechat rozptýlit od svojí práce. Nedovolil jsem si něco říci nebo reagovat způsobem, který by vyvolal negativní vlny a rozptyloval by mě od mého cíle,“ dodal Hamilton, podle nějž mu v tomto případě pomohly bohaté zkušenosti z F1.

Komentář Pavla Turka: Korektní vztah Vettela a Hamiltona se vedení F1 nehodil

Diskuse k článku

Napsat komentář