Alonso po testu Le Mans odmítl hovořit s novináři

Fernando Alonso dal najevo pocity štěstí poté, co si prý splnil něco, po čem touží již dlouhou dobu. V horkém bahrajnském prostředí absolvoval premiéru v Le Mans prototypu automobilky Toyota.

Štítky: Fernando Alonso Motorsport Toyota Zveřejněno 19. 11 2017 — Tomáš Richtr

Fernando Alonso na konci sezony Mistrovství světa vytrvalostních závodů nastoupil do prototypu LMP1 automobilky Toyota. Ve voze #8 TS050 HYBRID odkroužil celkem 113 kol, což odpovídá délce dvou velkých cen F1.

“Byl to skvělý den,” vzkázal Alonso. “Testovat vůz LMP1 je pěkným zážitkem pro každého závodníka, protože tahle auta se skvěle řídí. Na danou délku závodního úseku je jejich chování konzistentní, což je pěkné. Toužím už dlouho testovat takové auto a dnes se mi to splnilo, takže jsem šťastný.”

Takové je znění v tiskovém prohlášení Toyoty. S novináři přímo v Bahrajnu ale odmítl hovořit. Pro jinak otevřené prostředí Le Mans je to velmi překvapivé a mnozí novináři nad tím vyjádřili nelibé komentáře. Tvrdí, že pokud nemá Alonso možnost například kvůli stávajícímu kontraktu v F1 s McLarenem a Hondou možnost hovořit, měl prý absolvovat raději uzavřený test, než oficiální test FIA pro nováčky seriálu na konci sezony.

Diskuse k článku

Napsat komentář