Jak vznikla myšlenka Hamiltonova přestupu do Ferrari

Lewis Hamilton v rozhovoru prozradil detaily o svém přestupu do Ferrari. Jak se zrodil, kdo ho inspiroval a kdo jeho dokonání umožnil?

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Zveřejněno 25. 02 2024 — Petr Horák

Hamilton řekl, že přestup by nebyl možný bez Freda Vasseura, jenž byl Lewisovým týmovým šéfemna začátku kariéry: “Mám s Fredem skvělý vztah. Jezdil jsem pro něj ve Formul 3 a pak i v GP2, v obou sériích jsme slavili úspěchy. Takže tady se zrodil náš vztah.

“Vždycky jsem myslel, že bude jednou skvělý týmový manažer a dotáhne to do F1, tehdy o to ale neměl zájem. Od té doby jsme ale zůstali v kontaktu a bylo vážně cool vidět ho v Alfě. A když získal místo u Ferrari, měl jsem velkou radost. Všechno se teď sešlo. Bez něj by se ten přestup neuskutečnil, takže jsem mu vděčný a těším se na jeho práci v Maranellu.”

K přestupu do nejslavnějšího týmu Formule 1 se Hamilton zhlédl v Michaelu Schumacherovi, který za Ferrari získal pět titulů v řadě, což je dodnes rekord. Nyní se do Ferrari podívá i druhý sedminásobný šampion. “Myslím, že to tak má každý pilot, když se ohlédne za historií Ferrari a Michaelem Schumacherem na vrcholu formy. Sedíte ve své garáži a přemýšlíte, jaké to asi je mít na sobě tu červenou kombinézu.


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO je tu:

  • Vymazaná generace týmových šéfů F1
  • Kdo si troufnul vyhodit Adriana Neweyho?
  • Jak si Jacques Villeneuve kvůli penězům pohřbil kariéru
  • Dvakrát za 18 měsíců vyhozený Otmar Szafnauer – rozhovor
  • Ukážeme vám Lawrence Strolla jinak
  • Aeodynamické vychytávky

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


“Přijedete na Velkou cenu Itálie a vidíte tu záplavu červených fanoušků Ferrari a zíráte na to s otevřenou pusou. Ale tým neměl v poslední době moc úspěchů, vlastně od Michaelovy éry. Od roku 2007 pak nevyhráli titul a v tom vidím velkou výzvu. Jako malý jsem samozřejmě ve videohrách závodil za Michaela, takže je to určitě splněný sen a moc se těším, ” vypráví Hamilton.

Ještě loni v září podepsal Hamilton novou dvouletou smlouvu s Mercedesem, kde se to najednou změnilo? “V té době jsem viděl svou budoucnost s Mercedesem, ale v novém roce přišla příležitost a já se rozhodl po ní skočit. Bylo to to nejtěžší rozhodnutí mé kariéry, s Mercedesem jsem spojený 26 let a máme za sebou neuvěřitelnou cestu. Zapsali jsme se do historie sportu a jsem velmi pyšný na to, co jsme spolu dokázali. Ale píšu si svůj vlastní příběh a přišlo mi, že je na čase začít novou kapitolu,” vysvětlil Lewis.

Lewis Hamilton v minulosti vlastnil několik silničních Ferrari, ale ještě nikdy nebyl v Maranellu. Rovněž se zatím neučil italsky. To hodlá změnit: “První Ferrari jsem si koupil v roce 2010, byl to první dárek ode mě pro mě, ale už ho nemám. Do Maranella jsem se tehdy nepodíval. Když jsem byl spojený s Mercedesem, nepřišlo mi to jako dobrý nápad.

“Zatím jsem se nedokázal naučit žádný cizí jazyk, ale samozřejmě se o to pokusím. Pamatuju si, že když jsem závodil v Itálii na motokárách, tak jsem pár vět pochytil, takže se mi to snad rychle vrátí.”

I přes to, že oznámení jeho přestupu do Ferrari se stalo největší událostí letošní zimy, stále má před sebou jeden rok s Mercedesem. A ten rozhodně nehodlá vypustit: “Tahle kapitola pořád není dokončená. Stále jsem 100% soustředěný na výkony pro tenhle tým a pokusím se skončit na vrcholu. Je to pro mě i pro tým velký cíl a plně důvěřuju všemu a všem v týmu. Všechno, co jsme zatím udělali, je myslím skvělé. Takže opravdu doufám, že se nám nějak podaří dotáhnout tu ztrátu na Red Bull.”