Horner nechce mít s Wolffem přátelský vztah. Bylo by to neupřímné…

Christian Horner trvá na tom, že by bylo „nečestné“ mít přátelský vztah s protějškem Mercedesu Totem Wolffem vzhledem k rivalitě obou týmů v F1.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 29. 06 2023 — Jiří Košta

Brit také zamířil na Wolffa kvůli jeho emocionálním výbuchům před dvěma sezonami, při kterých zničil svá sluchátka.

Jak Horner, tak Wolff byli klíčovými protagonisty v ohnivé bitvě o titul v roce 2021, která nakonec skončila vítězně pro Maxe Verstappena.

V průběhu sezony na sebe duo naráželo verbálními útoky, což se často změnilo v ošklivou slovní válku, zatímco Verstappen a Lewis Hamilton často kolidovali, když bojovali na trati.

Rivalita se od té doby neměla příležitost vyvinout, Red Bull převzal velení nad krajinou F1 a Mercedes ustoupil ze slávy od zavedení nových technických předpisů v minulé sezoně, ačkoliv se postupně zvedá.

Když se Hornera v připravovaném dokumentu Sky Sports nazvaném Tajemství úspěchu zeptali na jeho vztah s Wolffem, řekl: „Mám obrovský respekt ke všemu, co udělal a dosáhl.

Ale my jsme konkurenti. Nikdy jsem nevěřil, že můžete být se svým konkurentem tím nejlepším kamarádem. Myslím, že je to nečestné.

Chci, aby každý v mém týmu viděl, že kdokoli, proti komu závodíme, je konkurence, s tím jsme tu, abychom soutěžili, a jako tým jsme jednotní.”

Klíčovým momentem, který se často opakuje, aby se zdůraznilo drama ročníku 2021, je okamžik, kdy Wolff zničil sluchátka poté, co se Hamilton a Verstappen kontroverzně střetli na Velké ceně Saúdské Arábie.

„Jakýkoli sport je mentální hra, ale když vidíte, že část tábora ztrácí nervy a rozbíjí sluchátka, říkáte si ‚OK, cítí tlak‘,“ vysvětlil Horner.

„A pokud on cítí tlak, pak všichni kolem něj cítí tlak, protože tlak prostupuje shora. Nikdy bych nerozbil sluchátka.

Vnitřně bych ty sluchátka rozbil stejně tvrdě jako on, ale fyzicky bych to neudělal. Jen si myslím, že každý je jiný.”