Hamiltonovi v Monaku pomohla týmová režie

Mezi týmy Mercedes a Force India došlo během GP Monaka 2018 zjevně k týmové režii. To když Esteban Ocon bez zjevného odporu před sebe ve 14. kole závodu pustil Lewise Hamiltona.

3 Štítky: Esteban Ocon Force India Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 28. 05 2018 — GPF1.cz

Lewis Hamilton jel na třetím místě než ve 12. kole zajel do boxů pro čerstvé pneumatiky. Vrátil se těsně za Estebanem Oconem na místě šestém. Jen o pár chvil později jej ale Esteban Ocon pustil způsobem, který nevypadal na boj o pozici.

Force India odebírá od Mercedesu pohonné jednotky. Navíc, Esteban Ocon je členem jezdecké akademie Mercedesu a ve Force Indii získává zkušenosti. Když byl na ‚incident‘ ve 14. kole dotázán, Ocon pouze odpověděl:

„Jsem pilotem Mercedesu, na to se musíte zeptat mého šéfa,“ řekl Ocon.

Esteban Ocon dojel do cíle závodu nakonec na šestém místě. Do boxů zajel až ve 23. kole, tedy o 11 kol později než Hamilton. Kdyby spolu Ocon a Hamilton bojovali za rovných podmínek, je pravděpodobné, že v úzkých ulicích Monaka by Hamilton Ocona nedokázal předjet a ztratil by tím hodně času. Oconův manévr tak dost možná Hamiltona ochránil před Kimim Räikkönenem, který dojel do cíle těsně za ním.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Hamiltonovi v Monaku pomohla týmová režie”

  1. Rendy napsal:

    V pořádku, tak to má být, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. ☺ Není to poprvé, ani naposledy, třeba kluci z Haasu v Austrálii museli dokonce oba odstoupit, aby „někdo“ mohl vyhrát a RB a TR „mezitýmovou“ režii používají už několik let… 😉

  2. huhukoktejl napsal:

    Tak to je uboheee … 👎🏻👎🏻

  3. INF_11 napsal:

    Hlavně že naši jezdci mají rovné podmínky 🙂 Když uplatnují týmovku i mimo svoji vlastní stáj 😀 Kdyby to aspoň řekli narovinu, akorát dělají s diváků hlupáky 😀

Napsat komentář