Alonso navrhuje vrátit peníze fanouškům

Závodní trať v Monaku je třeba upravit tak, aby nabídla napínavější podívanou. Myslí si to Lewis Hamilton, který prý zhruba od šestého kola "jen kroužil". Za volantem monopostu F1 to v ulicích Monte Carla nebavilo některé další závodníky. Fernando Alonso letošní GP Monaka označil za nejnudnější vůbec.

3 Štítky: Fernando Alonso GP Monaka Lewis Hamilton Zveřejněno 27. 05 2018 — GPF1.cz

“Od šestého kola jsme jen kroužili. Vlastně jsme doopravdy nezávodili. Jen jsme snížili výkon motorů a ujistili se, že dojedeme do cíle,” prozradil Lewis Hamilton, který do cíle dojel na třetím místě. Navrhuje proto, aby se některé pasáže okruhu upravily.

“Monako je závodem s největší atmosférou. Škoda jen, že závod v Monaku není tak dobrý, jako celá F1. Jezdit na dráze je totiž hodně zajímavé. V kvalifikaci je to úchvatné. V tréninku se tomu nic nevyrovná. Ale v závodě jsme ve skutečnosti netlačili na pilu.

Hovořil jsem s Princem Albertem a možná bychom tu trať měli udělat delší. K dispozici jsou nějaké silnice, a tak třeba dokážeme tuhle skvělou trať upravit a udělat ji lepší. Nebo bychom měli změnit formát. Neměli bychom mít závody se strategií jediného pitstopu. Chtělo by to nějak promíchat. Možná potřebujeme dva závody. Ale tohle byl ten nejdelší závod na 78 kol vůbec!”

Fernando Alonso uvedl, že se jednalo možná “o nejnudnější závod v historii F1” a dokonce navrhl, že by diváci měli dostat zpět část peněz za vstupenky. Alonso si myslí, že na vině je samotná závodní trať a ne auta.

“To je prostě Monako. Tak to je,” řekl Alonso. “Bez safety caru nebo něčeho takového to byla celkem nuda.”

Diskuse k článku

Napsat komentář