Ricciardo do Mercedesu nepůjde

Smlouvu s Mercedesem pro rok 2019 nemá ani Daniel Ricciardo ani Lewis Hamilton. Je to ale právě Hamilton, který prohlásil Ricciardův příchod do týmu za velmi nepravděpodobný.

Štítky: Daniel Ricciardo Mercedes Red Bull Zveřejněno 29. 05 2018 — GPF1.cz

Daniel Ricciardo právě vyhrál nejslavnější závod světa, Velkou cenu Monaka. Ale ještě neví, co bude dělat příští rok. Podle zákulisních informací vyjednává s Ferrari na základě exkluzivní opční dohody. Pro Ferrari jezdí Sebastian Vettel, který má dlouhodobou smlouvu. Kimi Räikkönen má dohodu s týmem do konce letošní sezony.

Kdyby chtěl Ricciardo k Mercedesu, potkal by se s dalším čtyřnásobným šampionem: Lewisem Hamiltonem. Tedy… pokud Hamilton prodlouží s Mercedesem smlouvu. I když se tak pořád ještě nestalo, i tak Hamilton předpovídá, že do Mercedesu Daniel Ricciardo nepůjde.

„Předpovídám jeho budoucnost tam, kde je (v Red Bullu). Je to špičkový pilot a dostupná místa pro něj jsou jen u Ferrari a Mercedesu. Tady (v Mercedesu) je to ale nepravděpodobné, myslím, že se to nestane. A když se podíváte na Ferrari, myslím, že Kimi bude chtít pokračovat. Letos závodí opravdu hodně dobře. Vypadá to, že nestárne.“

Red Bull má dlouhodobou smlouvu s Maxem Verstappenem. Podle zákulisních informací je hodně dobře ohodnocená. Což je trochu paradox s ohledem na mizernou Verstappenovu formu v sezoně 2018. Daniel Ricciardo nyní bere podstatně menší honorář. I to může být velmi důležitým faktorem při vyjednávání s Red Bullem.

„Red Bull jednou dostane dobrý motor a budou bojovat o titul,“ myslí si Lewis Hamilton o Ricciardovi. „Je nutné, aby byl nohama pevně na zemi a dělal to, co dělá.“

Diskuse k článku

Napsat komentář