Hamilton už viděl nové auto. Má v něj plnou důvěru

Po návštěvě v továrně má Lewis Hamilton plnou důvěru v nové auto na sezonu 2024

Štítky: 2024 Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 12. 12 2023 — GPF1.cz

Ve čtvrtek po skončení sezony se Hamilton vydal do závodního týmu v Brackley i do divize motorů HPP v Brixworthu, aby si před odjezdem na zimní přestávku vyříkal poslední informace o voze 2023. Podle jeho slov je nálada v táboře “pozitivní” poté, co si tým zajistil druhé místo v šampionátu konstruktérů navzdory náročné sezóně, v níž nezískal žádné vítězství.

“Měl jsem hodně práce,” řekl Hamilton před pátečním slavnostním předáváním cen FIA minulý týden. “Byl to dlouhý, dlouhý rok, ale jen jsem dotahoval všechny nedodělky a pracoval s týmem. Včera jsem byl u týmu a jen jsem všem poděkoval za úžasnou práci, kterou během roku odvedli. Je to zvláštní období roku, kdy se to vše ukončuje a vidíte, kam se budeme ubírat dál.”

EXKLUIVNÍ PŘEDPREMIÉRA FILMU FERRARI – zbývají poslední vstupenky
VSTUPENKY ZDE

Na otázku, jakou náladu v továrně našel, odpověděl: “Nálada je velmi pozitivní. Myslím, že všichni členové týmu jsou neuvěřitelně vděční za to, že jsme získali druhé místo v soutěži konstruktérů vzhledem k výzvám, kterým jsme v této sezóně čelili. A tak je to vždycky dost emotivní. A já jsem v týmu už tak dlouho, ale pokaždé, když se vrátíte do Brixworthu a Brackley, tak vám to připomene, jak velký tým vás zezadu tlačí dopředu.

A vidíte každého jednotlivce, některé lidi, kteří jsou v týmu noví, kteří přišli, zatímco já jsem tady, a některé, kteří byli daleko předtím, a také některé, kteří pracovali na mém motoru od mé první velké ceny v F1. Je úžasné vidět ten pokrok a růst. A také je náš tým stále rozmanitější, což mě opravdu potěšilo, když jsem viděl, že jdeme správným směrem.”

Hamilton využil své návštěvy k tomu, aby zkontroloval, jak pokračují práce na příštím voze W15, i když přiznal, že je těžké přesně posoudit, jak na tom tým s novým vozem je.

“Myslím, že je to vždycky těžké,” řekl. “Nejsem inženýr ani konstruktér. Takže to není snadné. Je to vždy vzrušující období roku, protože jsem viděl auto v aerodynamickém tunelu, vždycky jdu kolem aerodynamického tunelu, když jedu do továrny, abych viděl, jak se vyvíjí, ať už se nakonec vydá jakýmkoli směrem. Doslova, když jsem včera zase odjížděl, tak jsem se tam zastavil, abych se podíval, jak na tom jsme, a až se vrátím, bude to zase jiné zvíře.

Plně věřím všem, kteří na tom pracují. A doufám, že příští rok budeme v mnohem konkurenceschopnější pozici.”

Hamilton přiznal, že sezona 2023 byla náročná, protože tým si od první jízdy s vozem W14 uvědomoval, že to nebude vůz, který by vyhrál titul.

“V rámci všech sezón jsou vzestupy a pády, a ty tu byly,” řekl. “A od chvíle, kdy jsme s vozem začali jezdit na Silverstonu, jsme si uvědomili, že pravděpodobně nebudeme bojovat o titul, a pak už jen přeorientovat se a přenastavit své cíle a pak pracovat na tom, abychom je dohnali. Myslím, že je opravdu potěšující vidět, že jsme se nikdy nevzdali a nikdo v týmu se nevzdal. Všichni zůstali pozitivní, a to, jak se všichni ukázali, bylo pro mě super povzbuzující. Myslím, že se všichni stále učíme více si vážit jen tohoto okamžiku, vážit si každého jednotlivce v týmu a těch výsledků, kterých dosahujeme, a když konečně získáme pódium, vážíme si toho možná více než kdy předtím.

A myslím, že samozřejmě [pole position v] Budapešti bylo vrcholem, na trati, kterou miluji. A nějakým způsobem sesadit Red Bull z trůnu na jediný okamžik nám dalo velkou naději, protože jsme věděli, že když budeme dál tlačit, můžeme se tam dostat.”