Bohužel, Andretti se na start nedostane, obává se bývalý majitel týmu F1 Stoddart

Bývalý majitel a šéf týmu Minardo Paul Stoddart se obává, že Andretti se na starty velkých cen nedostane.

Štítky: Andretti Paul Stoddart Zveřejněno 11. 12 2023 — GPF1.cz

Objeví se v roce 2025 nebo 2026 na startovním roštu Formule 1 jedenáctý tým v podobě Andretti Cadillac? Bývalý šéf týmu Minardi Paul Stoddart si to nemyslí.

“Žádný tým už nepotřebuje peníze od titulárního sponzora, aby přežil. Každý tým tvrdí, že je ziskový. Asi i proto nechtějí mít s Andrettim nic společného,” myslí si Stoddart. “Jeho touha stát se jedenáctým týmem bude podle současné dohody Concorde pravděpodobně zablokována, protože je nutná jednota všech týmů.

BOJÍ SE FERRARI KONKURENCE? I O TOM SI POJĎME POPOVÍDAT V EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉŘE FILMU FERRARI:
VSTUPENKY ZDE

Ne všichni budou souhlasit s 11. týmem, to je jednoduché. Podívejte se na Las Vegas, tam byla vyžadována jednomyslnost pro zrušení trestů pro Ferrari a Carlose Sainze, ale ta jednomyslnost nepřišla. Takže to nevidím tak, že by Andretti uspěl. Je to škoda, protože by to F1 umožnilo přivítat dva nové jezdce, a kromě toho je Andretti opravdu kvalitní organizace.

Opravdu si myslím, že by se Andretti mohlo dařit, a to, že získali na svou stranu General Motors, je pro ně také dobré pozitivum, a existuje spousta důvodů, proč by Andretti bylo dobrým přírůstkem.

I tak si myslím, že se v příštích letech můžeme těšit na vzrušující šampionáty, stejně jako byla vzrušující minulá sezóna.

I přes dominanci Maxe Verstappena jste byli při některých závodech stále na vážkách.”