Hamilton překvapil sám sebe

Mercedes před Velkou cenou Itálií oficiálně potvrdil setrvání obou svých jezdců. Jak Lewis Hamilton, tak George Russell budou pro stříbrné šípy závodit minimálně do konce roku 2025. Sedminásobný šampion přiznal, že je až překvapen svým dlouhým působením v nejvyšší kategorii motorsportu.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 2. 09 2023 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton do formule 1 vstoupil s McLarenem v roce 2007 jako 22letý mladík. Aktuálně je britský závodník druhým nejstarším pilotem na startovním roštu. Před ním už je jen jeho týmový kolega z debutové sezony – Fernando Alonso.

Nová smlouva s Mercedesem znamená, že sedminásobného šampiona uvidíme minimálně ještě další dva roky. V té době už bude Hamiltonovi 40 let a podle vlastních slov je opravdu překvapen, kolik let ve formuli 1 vydrží.

„Rozhodně jsem překvapen! Nikdy jsem si nemyslel, že zde budu i nadále schopen bojovat s mnohem mladšími kluky. Nevěřil bych, že po dvaceti letech ve formuli 1 si udržím stejnou fyzickou i mentální kondici a možná jsem na tom teď i lépe než dříve.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

Je logické, že tu chci být dlouho. Mám štěstí, že mohu dělat jednu z nejlepších prací na světě a dělám to, co mě neskutečně baví a naplňuje. Spousta lidí takové štěstí nemá a upřímně, nevím, zda bych něco jiného uměl,“ uvedl Hamilton.

Pilot Mercedesu také prozradil, že s Mercedesem chce zůstat do doby, dokud nenaplní nové společné cíle. „Především pořád miluji závodění, miluji formuli 1 a miluji práci s Mercedesem. Jsem vděčný, že mohu pracovat s tak skvělými lidmi.

S týmem jsme si vytyčili nové společné cíle a chci zde zůstat do doby, dokud je nenaplníme. Víte, za tak dlouhou dobu už jsme si prošli několika vzestupy a pády, ale naše vášeň se snad nikdy nezměnila, a to je to, co na Mercedesu obdivuji.

Doufám, že brzy přijdou další společné úspěchy, to je teď mým ultimátním cílem a motivací,“ dodal odhodlaně Hamilton. Vítěz 103 závodů bude mít vedle sebe minimálně další dva roky také George Russella, který se k týmu připojil teprve vloni.

Russellovo setrvání je rovněž logické. Mladík si prošel juniorskou kategorií Mercedesu. Ve svých prvních sezonách v F1 prokázal velký potenciál a v první sezoně se stájí z Brackley se mu podařilo s nedokonalým monopostem vyhrát závod v Brazílii.