Teď vím víc. Během dvou let v Haasu jsem se nic nenaučil, kritizuje Mick Schumacher

Mick Schumacher zkritizoval svůj bývalý tým Haas za nedostatečnou podporu.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 2. 09 2023 — GPF1.cz

Mick Schumacher se ohradil proti nedostatečné podpoře, kterou mu (ne)poskytl bývalý tým Haas a šéf týmu Günther Steiner.

Němec nastoupil do týmu Haas v roce 2021 a po náročné premiérové sezoně, kdy se tým ocitl na chvostu startovního pole, si ho ponechal. Po dlouhých nejistotách pak Američany vlastněný tým potvrdia, že Schumachera nahradí Nikem Hülkenbergem, který už tři roky nejezdil na plný úvazek. Steiner poukázal na množství incidentů v průběhu sezony jako na klíčový problém pro další vývoj.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

Poté, co se Schumacher připojil k Mercedesu jako rezervní jezdec pro současnou sezonu, získal nový pohled na život v F1 a pro Sky Sports Germany řekl:

“Teď už vidím, jak by to mělo být. “Moje dva roky v Haasu mi to neukázaly. Nemůžete předpokládat, že jezdec bude podávat nejlepší výkony, pokud ho nepodporujete správným způsobem. Lidé vám nikdy květiny nepodají, musíte si je natrhat sami. Teď už to vím.

Nyní se cítím velmi dobře připraven znovu zaútočit a ukázat, co opravdu umím.”

Schumacher se chce v blízké budoucnosti vrátit na startovní rošt, nicméně je nepravděpodobné, že by šampion Formule 2 pro rok 2020 našel místo v příštím roce. Přestože byl Schumacher odsunut na vedlejší kolej, tvrdí, že jeho konečný cíl v F1 je stále dosažitelný.

“V současné době není na trhu s jezdci velký pohyb, mnoho jezdců je již rozhodnuto,” dodal Schumacher. “Dostat se do formule 1 byl první cíl. Druhý cíl, stát se mistrem světa, je stále otevřený.”