Hamilton nereaguje na zprávy nového prezidenta FIA

Nedávno zvolený prezident FIA Mohammed Ben Sulayem přiznal, že se oslovil Lewise Hamiltona a napsal mu několik zpráv. Sedminásobný šampion na došlou poštu ale nereaguje, a tak Sulayem na Britovu zpětnou vazbu stále čeká.

Štítky: FIA Lewis Hamilton Mohammed Ben Sulayem Zveřejněno 4. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Od Velké ceny Abu Dhabi vyhlásil Hamilton osobní blackout a nikde se veřejně neprezentuje, k vidění byl pilot Mercedesu jen během pasování na rytíře (Sira) na hradě Windsor ve Velké Británii a následně během oslav osmého konstruktérského titulu stáje z Brackley.

Hamilton se také velmi atypicky vyhýbá jakékoliv aktivitě na sociálních sítích, kde byl do GP Abu Dhabi velice aktivní. Sedminásobný šampion se rovněž neobjevil na galavečeru FIA v Paříži, kde se předávají ceny třem nejlepším pilotům.

V nedávném rozhovoru nový prezident FIA Mohammed Ben Sulayem potvrdil, že Hamiltonovi poslal hned několik zpráv, odpovědi se mu ale zatím nedostalo. „Poslal jsem mu několik zpráv a myslím si, že ještě není 100 % připraven a rozumím mu,“ uvedl bývalý arabský závodník.

Šéf FIA ale také uvedl, že Hamiltona požene k zodpovědnosti za jeho nevstřícné chování, kdy se nezúčastnil slavnostního předávání cen minulý měsíc v Paříži. „Pravidla ale platí pro všechny jezdce a týmy úplně stejně.

Neexistují žádné výjimky, při kterých by někdo nerespektoval nařízení nebo tradici tohoto orgánu. Nemohu ale soudit, dokud nebudu mít k dispozici veškerá data a úhly pohledu, proto je mou prací nejdříve zanalyzovat to, co se stalo v Abu Dhabí.

Všichni jsme jen lidé a pod tlakem děláme různé věci a tlak při posledním závodě byl rozhodně výrazný. Myslím si, že se vše vyřeší a půjdeme dál. Koneckonců, vždy je lepší se soustředit na budoucnost než se neustále utápět v minulosti,“ pokračoval Sulayem.

V poslední době také sílí spekulace, které předpovídají Britův konec ve formuli 1. Sulayem ale tvrdí pravý opak. „Nemyslím si, že Lewis odejde. Oznámil snad, že v F1 skončí? Ne! Když jste pilot, mluvíte sami za sebe. Média nerozhodují o vašich krocích.

Lewis Hamilton je velmi důležitou osobou tohoto sportu, vyhrál přes sto závodů a stále toho může ještě hodně vyhrát. Má rád výzvy, a proto si myslím, že ještě nějakou dobu v F1 zůstane,“ zakončil nový prezident FIA.