Jak se Verstappen nenechal ovlivnit negativitou

Max Verstappen se rozpovídal o tom, jak se v průběhu sezony 2021 snažil vyhýbat se negativním komentářům. Jeho intenzivní bitva o titul s Lewisem Hamiltonem totiž spustila obrovskou ‚online‘ rivalitu mezi fanouškovskými tábory obou jezdců.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 5. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Zatímco Nicholas Latifi po závodě v Abu Dhabí těžce snášel výhružné komentáře, kdy mu některá individua přála smrt, Max Verstappen si z podobně ošklivých komentářů těžkou hlavu nedělá, Nizozemci přitom pomáhá jednoduchý trik.

„Je to jednoduché, jsem velmi neutrální. Snažím se brát pozitivní a negativní příspěvky úplně stejně. Samozřejmě, něco pěkného vás potěší, ale já osobně si z toho moc nevezmu. Proto mě rozhodí opravdu málo věcí a řekl bych, že letos to bylo klíčové,“ uvedl Verstappen.

Nový mistr světa také přiznal, že už si tak vyhrocenou sezonu zopakovat nechce. Na otázku, zda by chtěl v roce 2022 ještě více dramatu se jen pousmál. „Myslím si, že v tomhle ohledu už se opravdu zlepšovat nemusím.

Opravdu to nemusím prožívat každý rok, protože ve formuli 1 byste to dlouhodobě nevydrželi, ale rozhodně to byl památný rok. Jsem šťastný a je to rozhodně lepší, když proti sobě bojují dva týmy, než když dominuje jeden a šanci vyhrát mají jen dva piloti,“ pokračoval Nizozemec.

Acura se bude plně věnovat elektromobilům

Verstappen krátce po Velké ceně Abu Dhabí také přiznal, že od teď budou veškeré další úspěchy jen bonus a rozhodně nemá ambici překonávat Schumacherovy nebo Hamiltonovy tituly.

„K takovým číslům jako je sedm nebo osm titulů potřebuje člověk zkrátka štěstí. Musí být ve správný čas na správném místě a musí mít za sebou skvělý a dominantní tým. Pro mě byl vždy hlavní cíl vyhrát titul, a to se mi povedlo.

Pořád trvám na tom, že jsem dosáhl všeho a zbytek bude bonus. Uvidíme, jak se od tohoto úspěchu odrazíme a co přinese budoucnost. Nechci říkat, že při budoucích prohrát nebudu naštvaný, ale brzy se dám zase do pořádku,“ uzavřel Verstappen.