Hamilton je abstinentem. Pozastavuje se nad tím, jaký tlak společnost vyvíjí na pití alkoholu

Sedminásobný šampion se snaží najít všechny cesty, jak být lepší. Nyní prozradil, že se za tímto účelem vzdal pití alkoholu.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 9. 11 2023 — Petr Horák

Není tajemství, že Mercedesu ani Hamiltonovi to poslední dva roky nevychází podle představ. I kvůli tomu se Lewis Hamilton rozhodl přestat s pitím alkoholu.

Magazínu Vogue řekl: “Po pití jsem trpěl několik dní, někdy to byly tři nebo čtyři dny. Ve společnosti je na vás tlak. Dáte si jednoho panáka a když dojdete domů, říkáte si, proč jste to sakra udělali.

“Přišlo mi šílené, jaký tlak na sobě cítím. A uvědomil jsem si, jak můžu být pod tlakem ve 38 letech? To si pak představte mladé osmnáctileté. Faktem je, že alkohol s touhle situací nepomáhá.

Nevím, jestli budu ještě někdy pít. Od doby, co jsem přestal, se cítím daleko lépe, mám čistší mysl. Když ráno vstávám, dokážu se v pohodě vzbudit v 5 hodin. Vždycky jsem se snažil najít to extra 1 %, to jako sportovec děláte pořád.”

Hamilton ještě dodal, že poslední alkoholický nápoj měl před čtyřmi měsíci. Nedávno také založil vlastní značku nealkoholické tequily Almave.