Stávka ohrožující Las Vegas zažehnána

Nový městský okruh je namotán těmi nejslavnějšími místy Las Vegas, včetně ikonické ulice Strip. Zaměstnanci tamních hotelů hrozili stávkou.

Štítky: GP Las Vegas Zveřejněno 12. 11 2023 — Petr Horák

Na začátku týdne se objevily zprávy, že desetitisíce zaměstnanců v pohostinství se chystají na dvoudenní stávku. Později se ukázalo, že kulinářské odbory plánovaly stávku pro 35 000 lidí, kteří jsou zaměstnáni v celkem 18 podnicích ve Vegas. Požadovali novou dohodu o pracovních podmínkách s hotely, kasíny a restauracemi, jinak by ke stávce došlo. Byla by to největší stávka v regionu a zásadně by ohrozila průběh závodního víkendu.

Agentura Reuters nyní ale ohlásila, že mělo dojít k nové dohodě mezi Caesars Entertainment a zhruba 10 tisíci zaměstnanci. Odbory požadovaly zvýšení mezd. Později tuto dohodu komentovaly jako historickou, která přinese razantní zvýšení platů.

Před pátečním deadlinem pro stávku se mají konat ještě jednání se skupinami Wynn a MGM, které ještě dohodu nemají. Pokud by se jim s odbory dohodnout nepovedlo, stávkovalo by zhruba 25 tisíc lidí z devíti kasín. Podle Reuters se ale dohoda očekává, byť jednání nebudou snadná.