Už i nejzkušenější týmový šéf volá po výměně Sergia Péreze

Ross Brawn přiznal, že by rád viděl, kdyby Red Bull Racing nahradil Sergia Pereze jezdcem, který se dokáže přiblížit Maxi Verstappenovi.

Štítky: Ross Brawn Sergio Pérez Zveřejněno 9. 11 2023 — GPF1.cz

Bývalý šéf týmu F1 Benetton a Ferrari a BrawnGP  na otázku, zda ostatní týmy doženou Verstappena a jak to mohou udělat, odpověděl:

“I když mají momentálně takovou nadvládu, časem se toho dočkáte. A my vidíme malé náznaky. Myslím tím McLaren s [Lando] Norrisem a občas [Oscarem] Piastrim, ti klepou na dveře, drží je poctivě, řekněme to takhle.

Myslím, že během této zimy dojde k určitému restartu, jsem optimista. Když jste vepředu, máte výhodu, že můžete začít s designem nového vozu dříve, a tehdy může ta dominance někdy trvat i několik let. Upřímně řečeno, chtěl bych vidět někoho konkurenceschopnějšího v druhém autě, protože Sergio Pérez ohužel Maxovi Verstappenovi moc konkurence nedělá.

A i když máte dominantní vůz, pokud se vám podaří dostat do druhého vozu někoho, kdo dává tomu prvnímu zabrat, a vzpomeňme si na Nika Rosberga a Lewise Hamiltona, to byl skvělý rok a rok, kdy Mercedes dominoval.”

Brawnovo volání po tom, aby se Red Bull Pereze vzdal, nevypadá pro mexického jezdce zrovna nejlépe. Strategie týmu znamená, že pokud bude i nadále podávat slabé výkony, budou na jeho místo připraveni téměř dva jezdci.

Prohlášení Daniela Ricciarda v Mexiku spolu s působivým výkonem Yukiho Tsunody v Brazílii jen zvýší tlak. Perez na Interlagosu skvěle bojoval s Fernandem Alonsem a pódium mu uniklo o pouhé milisekundy.