Günther Steiner se chystá na novou knihu

Günther Steiner pracuje na druhé knize, ale přiznal, že musí pozměnit příběh po odchodu z týmu Haas.

Štítky: Günther Steiner Zveřejněno 24. 01 2024 — GPF1.cz

Steinerova první kniha s názvem Surviving to Drive vznikla poté, co ho oslovil autor knihy James Hogg a vyprávěla o sezóně 2022 týmu Haas, přičemž se věnovala i epizodám z dřívější Steinerovy kariéry. Prodalo se jí přibližně 150 000 výtisků a vyšla už ve 12 jazycích, včetně češtiny.

Steiner a Hogg, kteří dříve pracovali na projektech s Damonem Hillem, Johnnym Herbertem a Jasonem Platonem, se pustili již do druhé spolupráce, když se první jmenovaný dostal na začátku tohoto měsíce na titulní stránky novin poté, co byl vyhozen majitelem týmu Genem Haasem, čímž jejich práce získala potenciální nové zaměření.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


“V současné době pracujeme na druhé knize,” řekl Steiner pro Autosport. “Ta byla v plánu už dříve. Teď se samozřejmě příběh možná trochu změní!”

Steiner si svou účast na prvním projektu užíval, což vedlo k tomu, že podnikal autogramiády v obchodech s fanoušky.

“Byla to úplně nová zkušenost,” řekl. “Naučil jsem se hodně o tom, jak některá odvětví fungují, jak se věci dělají, protože jsem tomu nikdy předtím nebyl vystaven. Se scénáristou se mi pracovalo dobře, je to fajn chlapík, dobře jsme se bavili. I on se dobře bavil. Říkal, že být se mnou byla vždycky dobrá zábava, protože to nikdy nebyl tlak typu ‘musíme to udělat’. Všechno to přišlo velmi organicky.”

 

Steiner popírá, že by ho čas strávený nad knihou nebo jeho televizním účinkováním v hitu společnosti Netflix Drive to Survive odváděl od povinností s Haasem.

“Myslím, že to lidé přeceňují, jak moc je to rozptyluje,” řekl. “Protože ve skutečnosti to není velké rozptýlení od každodenní práce. Samozřejmě o závodních víkendech musíte pracovat víc. Ale například já jsem neměl 20 vystoupení [u sponzorů] za víkend, měl jsem možná maximálně tři.

Není to tak, že by mě to rozptylovalo, dokonce ani psaní knihy. Samozřejmě to za vás dělá ghostwriter.”